خانه / اخبار / اتفاقات پنج دقیقه بعد از حمله اسرائیل به ایران؟
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی

اتفاقات پنج دقیقه بعد از حمله اسرائیل به ایران؟

یدیعوت آحارونوت نوشت:
پنج دقیقه بعد از حمله اسرائیل به چه اتفاقی می افتد؟
اگر اسرائیل بخواهد به ایران حمله کند، می‌تواند. اما مسئله این است که پنج دقیقه بعد از حمله چه اتفاقی رخ می‌دهد. من معتقد هستم این فکر اشتباه است. استفاده از خشونت علیه ایرانی‌ها آخرین راه‌حل است.
به این مطلب امتیاز دهید

۲۳ ۳

 به گزارش جام نیوز به نقل از فارس، در حالی که موساد به شدت مراقب است در تضاد با موضع «بنیامین نتانیاهو» علیه ایران سخن نگوید، «مئیر داگان» رئیس سابق موساد هیچ بیمی ندارد که از نتانیاهو انتقاد کند.
به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، وی در سخنانی در موزه تل‌آویو در این باره گفت: «موضع نتانیاهو موضع غرب در قبال مسئله ایران را تغییر نمی‌دهد اما رفتار او روابط ما با آمریکایی‌ها را به نقطه حاد می‌رساند و این امر می‌تواند در آینده هزینه غیرقابل جبرانی برای ما به بار آورد».
وی در پاسخ به سئوالی درباره سفر نتانیاهو به واشنگتن برای سخنرانی در کنگره درباره مسئله هسته‌ای ایران و اینکه آیا این سخنرانی مانع توافق بد با ایران می‌شود یا خیر، گفت: « این مسائل هیچ ربطی بهم ندارند. آمریکایی‌ها در حال حاضر نیز از موضع نتانیاهو مطلع هستند. فکر نمی‌کنم اگر او به کنگره برود و سخنرانی کند تصمیم اوباما تغییر کند. حتی فکر نمی‌کنم او بتواند موضع کنگره را نیز تغییر دهد».
مئیر داگان ادامه داد: «من همیشه این سئوال را مطرح می‌کنم که آیا موضع نخست وزیر می‌تواند موضع غرب در قبال مسئله ایران را تغییر دهد چراکه نظرات آنها منعکس کننده دیدگاه‌هایشان است و فکر نمی‌کنم موضع نتایاهو مهم باشد».
وی در پاسخ به این پرسش که آیا اگر توافقی با ایران حاصل شود، توافقی بد خواهد بود، گفت: «ایرانی‌ها هنوز سلاح هسته‌ای در اختیار ندارند. فکر می‌کنم اگر اسرائیل بخواهد به ایران حمله کند، می‌تواند. اما مسئله این است که پنج دقیقه بعد از حمله چه اتفاقی رخ می‌دهد. من معتقد هستم این فکر اشتباه است. استفاده از خشونت علیه ایرانی‌ها آخرین راه‌حل است».
وی در ادامه به قیاس موضع نتانیاهو با «آریل شارون» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: « شارون هم با آمریکایی‌ها بحث داشت اما اجازه نمی‌داد این مباحث علنی شود. این کار با پیچیدگی‌های دیپلماتیک انجام می‌گرفت. اما نتانیاهو فتنه‌انگیزی می‌کند و این کار را علنی می‌سازد. شارون با آمریکایی‌ها درگیر بود اما به آرامی و همین امر به دستیابی به راه‌حل منجر می‌شد».
داگان ادامه داد: «زمانی که نتانیاهو نخست وزیر شد به من می‌گفت چرا با او مخالفت نمی‌کنم اما شارون از من نمی‌خواست با او مخالفت کنم بلکه به من می‌گفت نظرم را به او بگویم».
رئیس سابق موساد سپس از سیاست‌های کابینه نتانیاهو انتقاد کرد و گفت: «من به نخست وزیر اعتماد ندارم. او و نفتالی بنت وزیر اقتصاد ما را به سمت فاجعه هدایت می‌کنند».

حتما بخوانید :   سمانه پاکدل و سحر قریشی بغل هم
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
loading...

مطلب پیشنهادی

ساعت هوشمند Q7Sp

ساعت مچی هوشمند Q7Sp اصل

ساعت هوشمند Q7Sp خرید اینترنتی ساعت هوشمند Q7Sp قیمت : 250,000 تومان   جدیدترین نمونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *