احسان قائم‌ مقامی و همسرش + بیوگرافی
Iran16 سه شنبه 5 بهمن 1395

احسان قائم‌ مقامی و همسرش + بیوگرافی


شهادت اتش نشان

احسان قائم مقامی , بیوگرافی احسان قائم مقامی , احسان قائم مقامی و همسرش
عکس احسان قائم مقامی و همسرش,عکس های شایسته قادرپور و همسرش احسان قائم مقامی ,بیوگرافی احسان قائم مقامی, بیوگرافی شایسته قادرپور ,عکس شایسته قادرپور,عکس های شایسته قادرپور,تصاویر شایسته قادرپور, عکسهای شایسته قادرپور,عکس همسر شایسته قادرپور,عکس شایسته قادرپور و شوهرش,عکس همسر احسان قائم مقامی ,تصاویر احسان قائم مقامی ,عکس احسان قائم مقامی ,عکسهای احسان قائم مقامی , عکس های احسان قائم مقامی ,

و همسرش شایسته قادرپور

عکس های احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور (1) عکس های احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور (2)

احسان قائم مقامی (متولد 21 دی ماه ۱۳۶۱) اولین استاد بزرگ شطرنج است که در سال ۲۰۰۱ (میلادی) به این مقام دست یافته‌است.همچنین رکوردار بالاترین درجه بین المللی کسب شده در فدراسیون جهانی شطرنج(2633)دربین شطرنج بازان است.

وی در یک دوره بازی مقابل آناتولی کارپوف از قهرمانان اسطوره‌ای جهان که در تهران در بهمن ماه ۱۳۸۷ برگزار شد توانست در مجموع امتیازات ۱۰٫۵-۹٫۵ رقیب خود را شکست دهد.

در این مسابقه‌ها برتری او به خصوص در رده بازی‌های سریع و برق آسا بود.

عکس های احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور (3) عکس های احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور (4)

ثبت رکورد در گینس

احسان قائم مقامی، استاد بزرگ کشورمان رقابت سیمولتانه خود با 614 شطرنجباز را که بیش از ۲۴ ساعت به طول انجامید با کسب ۵۹۰ پیروزی به پایان رساند.

مسابقه سیمولتانه احسان قائم مقامی با 614 شطرنجباز که از ساعت ۱۰:۱۰ سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده بود پس از گذشت بیش از ۲۵ ساعت و ثبت رکورد جدیدی توسط وی به پایان رسید.

قائم مقامی در این رقابت با انجام بیش از ۵۶ کیلومتر پیاده‌روی صاحب ۵۹۰ پیروزی شد. وی همچنین در ۱۶ دیدار به نتیجه تساوی رضایت و نتیجه ۸ دیدار را هم واگذار کرد. بدین ترتیب استاد بزرگ ملی پوش شطرنج کشورمان با کسب بیش از ۹۰ درصد امتیازات لازم رکورددار مسابقات سیمولتانه شد تا نامش در کتاب رکوردداران جهان گینس ثبت شود

عکس های احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور (5)

شایسته قادرپور (زادهٔ ۲۱ فروردین ۱۳۶۳) شطرنج‌باز ایرانی با درجهٔ استاد بین‌المللی زنان است. وی از سال ۱۳۷۵ عضو تیم ملی شطرنج زنان ایران است و در سپتامبر ۲۰۱۰ با ریتینگ ۲۲۰۶ در ردهٔ چهارم زنان و شصت‌وششم مجموع شطرنج‌بازان فعال ایرانی قرار دارد. او با احسان قائم‌مقامی استادبزرگ شطرنج ایرانی کرده‌است.

 

افتخارات جهانی

 

بازی‌های آسیایی
برنزدوحه ۲۰۰۶شطرنج
مسابقات آسیایی داخل سالن
برنزماکائو ۲۰۰۷{{{۲}}}
برنزکوانگ نین ۲۰۰۹شطرنج

زندگی مشترک

 

احسان قائم‌ مقامی: زندگی بسیار خوبی دارم

 

این که هر دو نفر ما یعنی من و همسرم شطرنج‌ باز هستیم، به ما کمک می‌کند تا یکدیگر را بهتر درک کنیم، چون شطرنج رشته خاص و وقت‌گیری است و درک شرایط توسط طرف مقابل سخت است و شاید برای بقیه غیرممکن باشد.

 

عکس احسان قائم مقامی و همسرش شایسته قادرپور

yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر