استقرار سامانه اس400 در پایگاه نوژه همدان
Iran16 چهارشنبه 29 دی 1395

استقرار سامانه اس400 در پایگاه نوژه همداناستقرار سامانه اس400
یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد که روسیه قصد دارد در پایگاه هوایی نوژه سامانه دفاعی اس 400 مستقر کند.

پایگاه خبری دبکا فایل وابسته به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به نقل از اطلاعاتی و نظامی خود مدعی شد، روسیه قصد دارد در پایگاه هوایی نوژه واقع در 50 کیلومتری شهر همدان در غرب سامانه دفاعی اس 400 را مستقر کند و این را برای دفاع از جنگنده‌های خود انجام می‌دهد که به تازگی از این پایگاه به سمت سوریه برای حمله به مواضع تروریست‌ها پرواز کرده‌اند.

دبکافایل در ادامه ادعای خود آورده است: ساخت و ساز در پایگاه هوایی نوژه از هفته دوم ژوئیه آغاز شد و گروه‌های مهندسی ایران و روسیه باندهای پرواز کنونی در این پایگاه را برای استقرار بمب‌افکن‌های بزرگ و سنگین توپولف 22 ام 3 و جنگنده‌های سوخو 34 توسعه دادند. آن‌ها هم‌چنین کارگاه‌هایی را برای نیروهای هوایی و زمینی روسیه برگزار کرده‌اند.

این توافق نظامی و مسکو هم‌چنین شامل موارد زیر می‌شود: پرواز آزاد جت‌های روسیه در تمامی حریم هوایی ایران، اجازه روسیه برای عملیاتی کردن UAV های (نوعی از هواپیماهای بدون سرنشین) دوربرد از پایگاه هوایی نوژه و مجوز پرتاب موشک‌های کروز روسیه از طریق حریم هوایی ایران.

دبکا فایل در ادامه آورده است که با توجه به تعمیق همکاری‌ای استراتژیک میان تهران و مسکو تنها یک گام برای ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای رسیدن به ائتلاف روسی و ترکی باقی مانده است و این گام سفر رجب طیب اردوغان به تهران است تا بر سر یک بسته نظامی میان تهران و آنکارا به نتیجه برسند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی روز سه‌شنبه در خصوص انتشار برخی خبرها مبنی بر استفاده روسیه از فضا و امکانات ایران برای حمله به تروریست ها در سوریه گفته است که “همکاری‌های ایران و روسیه برای مبارزه با تروریسم در سوریه راهبردی است و ما در این تبادل ظرفیت و امکانات داریم.”

وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید استقرار بمب‌افکن و جنگنده‌های خود در پایگاه هوایی همدان واقع در غرب ایران کرد: این هواپیماها با حملات خود تا کنون پنج انبار عمده سلاح را در نزدیکی شهر حلب در سوریه نابود کرده‌اند که برای تامین سلاح به گروه تروریستی داعش مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در بیانیه وزرات دفاع روسیه هم‌چنین آمده است بمب‌افکن دوربرد TU-23M3 و جنگنده‌های SU-34 اوت (سه‌شنبه) از پایگاه هوایی همدان در ایران پرواز کرده و حملات گروهی را علیه اهدافی مربوط به داعش و جبهه النصره در اطراف شهرهای حلب، دیرالزور و ادلب انجام داده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر