ایران16 / اخبار / سیاسی / افزایش اختلافات میان ایران و عربستان گواه جنگ جهانی سوم است!

افزایش اختلافات میان ایران و عربستان گواه جنگ جهانی سوم است!

اخبار,اخبارسیاست  خارجی,ایران و عربستان

نویسنده بروز دو واقعه را نشانه احتمال وقوع این سناریوی فاجعه آور خوانده که یکی ریشه در مسکو و دیگری خلیج فارس دارد که میتواند جرقه یک برخورد عمومی را ایجاد کند.

احتمالا جنگ جهانی سوم در راه است؛ افزایش اختلافات میان ایران و عربستان گواه آن است!

هفته نامه فرانسوی نوول ابزرواتور در گزارشی از احتمال آغاز جنگ جهانی سوم بواسطه ورود نظامی روسیه به بحران سوریه و افزایش تنش بین ایران و عربستان سخن به میان آورده است.

به گزارش «انتخاب»، نویسنده بروز دو واقعه را نشانه احتمال وقوع این سناریوی فاجعه آور خوانده که یکی ریشه در  مسکو و دیگری خلیج فارس دارد که میتواند جرقه یک برخورد عمومی را ایجاد کند.

نویسنده مقاله ادعا کرده نزدیک بود ٣٠ سپتامبر تاریخ تکرار شود و جنگ جهانی سوم بی سر و صدا آغاز شود.

وی با اشاره به حادثه ترور ولیعهد اتریش در سارایوو که زمینه ساز شروع جنگ جهانی اول در سال ١٩١۴ شد، به دو دلیل وضع فعلی را با آن زمان مقایسه میکند: ١ – افزایش تنش بین ایران و عربستان بواسطه  انتقاد محکم ایران از عربستان بواسطه عدم تامین امنیت حجاج و ادعای عربستان مبنی بر توقیف دو لنج حامل سلاح از مبدا ایران به مقصد یمن  ٢- بحران سوریه و  تصمیم پارلمان روسیه مبنی بر اجازه  به پوتین برای انجام عملیات نظامی در سوریه.

این نشریه در ادامه ادعا می کند: در حالیکه غرب مشغول انجام عملیات خود در سوریه است، اقدام نظامی روسیه و بمباران اماکن متعلق به مخالفین بشار ( نه داعش) که متحد آمریکا هستند، ریسک رویارویی دو طرف را افزایش می دهد.

نویسنده این بیم را مطرح میکند که ١- روسیه که مشکلات اقتصادی داخلی دارد و ایران قدرتمند بعد از توافق هسته ای، در حال آزمایش میزان تمایل و جدیت طرف مقابل هستند  و ٢- اینکه سعودی ها نیز که شدیدا از قدرت گرفتن رقیب شیعه خود وحشت زده هستند، متحدین خود از جمله فرانسه را به یک بازی بی پایانی در منطقه بکشانند که اوضاع را وخیم تر کند.

*سیدمحمد ساداتی نژاد

فیلم دلخراش از اسیر شدن اسب‌های ترکمن در سیل استان گلستان + تصویر

فیلم دلخراش از اسیر شدن اسب‌های ترکمن در سیل استان گلستان + تصویر