خانه / اخبار / اجتماعی / انتشار عکس دختر بد پوشش برای تخریب قالیباف
مهره مار اصل
انتشار عکس دختر بد پوشش برای تخریب قالیباف

انتشار عکس دختر بد پوشش برای تخریب قالیباف

روش هایی برای تخریب

روز سه شنبه در سیصد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران حاضر و در توضیح در مورد واگذاری املاک اظهار داشت: انتشار اسناد املاک واگذار شده در شهرداری باعث سو استفاده بدخواهان نظام شد.عده ای در خارج از کشور علیه نظام کمر بسته اند.شهردار تهران افزود: بخش قابل توجهی از رسانه هایی که  در موضوع واگذاری املاک جوسازی کردند رسانه های معاند خارجی بودند.

وی ادامه داد: شهرداری بیش از 250 نوع ماموریت دارد و در هر کدام اگر درنگ شود در کار مردم خلل ایجاد می شود.در مدت هشت سال گذشته ٨ میلیون سند و مکاتبه در اتوماسیون اداری شهرداری ثبت شده است.اگر در امور شهرداری لحظه ای درنگ شود کار روزمره مردم عقب افتاده و شهروندان به موضوع عکس العمل نشان می دهند.

به گفته شهردار تهران اگر می خواهیم در شهر تحول ایجاد کنیم باید در شهرداری تحول ایجاد می کردیم، زیرا سوابق گذشته شفاف نبود.سیستم مالی و اداری منظمی در دوره قبل شهرداری تهران وجود نداشت.

قالیباف ادامه داد: فرایند همه قراردادها، ثبت املاک و مستقلات و سیستم های نقدی و غیر نقدی شهرداری امروز شفاف است.در درون شهرداری سیستم بازرسی، حراست و شرکت حسابرس داریم و حسابرسی ها کاملا شفاف است.

وی با اشاره به نظارت مستمر بر شهرداری تهران، تاکید کرد: دیوان عدالت، مجلس، کمیسیون اصل ٩٠، بازرسی دفتر مقام معظم رهبری، دادستانی تهران و قوه قضاییه نهادهایی هستند که مرتب از شهرداری توضیح می خواهند.بازرسی کل کشور سالیانه ۴٠ تیم بازرسی را به صورت دوره ای به شهرداری تهران اعزام می کند.زمانی که بازرسی وارد مجموعه ای از شهرداری می شود،نکلف هستیم هر سندی را که آنها مطالبه می کنند را در اختیارشان قرار دهیم. این حق بازرس ها است که به مسائل ورود کنند و ما با آنها همکاری می کنیم.

به گفته شهردار تهران از زمان آغاز بازرسی ها تمام اسناد محرمانه، غیر قابل انتشار و غیر قابل تصمیم گیری است.اگر در بازرسی ها  مشخص شود که اتفاقی که تخلف باشد رخ داده موضوع مستقیم به دادسرا ارجاع داده می شود اما در بحث املاک شهرداری بازرسی به این مرحله نرسیده بود.بازرس های حاضر تنها به ۶٠ نفر نامه زده و خواستار برخی توضیحات شده بودند.

قالیباف تصریح کرد: نامه محرمانه بدون اطلاع ما در رسانه ها منتشر شد اما ما در رسیدگی به این موضوع هیچ خط قرمزی نداشتیم.ماده ۴۴ قانون شهرداری ها شهرداری را مکلف کرده که هر چه قانون برای کارکنان دولت مصوب کرده شامل حال کارمندان شهرداری هم می شود. ما موظف بودیم با رعایت قوانین، به صورت انفرادی و تعاونی با اولویت واحدهایی را در اختیار کارکنانمان قرار دهیم زیرا دولت نیز برای کارکنان خود چنین امتیازاتی را در نظر گرفته است.مغایرتی وجود ندارد که عضو شواری شهر در تعاونی املاک شهرداری عضو شود و مسکن دریافت کند.

حتما بخوانید :   زندگینامه: محمد باقر قالیباف (۱۳۴۰-)

وی افزود: ١١۴ تعاونی در شهرداری شکل گرفته و ٢٧ هزار و ۶٠٠ نفر از کارکنان شهرداری و شورا عضو این تعاونی ها هستند.زمانی که تعاونی ها راه اندازی شد در افکار عمومی این سوال پیش آمد که چرا باید کارکنان شهرداری و کارکنان دولت از بحث مسکن های ارزان قیمت بهره مند شوند اما مردم از این امتیاز بی بهره باشند. مردم می گویند قالیباف به عنوان یک روستا زاده چرا باید موقعیتی در اختیار داشته باشد که ان موقعیت را انقلاب و امام برای او ایجاد کرده و ما از آن امتیاز ها بی بهره باشیم.در شورای سوم سال٨٧ اعلام کردیم که در بافت های فرسوده افراد مستضعف می توانند از ۵٠ درصد  تخفیف در صدور پروانه بهره مند شوند زیرا در کنار کارکنان شهرداری به فکر مردم  هم بودیم.هزینه صدور پروانه اکنون صد در صد بخشیده شده تا به مردم نیازمند هم کمک شود.

قالیباف تاکید کرد: با تخفیف های در نظر گرفته شده رشد بازسازی بافت فرسوده 34 درصد شده است که این آمار در کل کشور کمتر از 5 درصد است.

به گفته شهردار تهران دستگاه های ذی ربط اعلام کردند شهرداری به عنوان دستگاه برتر در مبارزه با فساد مطرح است و تمام فعالیت هایش مشخص است.

قالیباف با اشاره به نامه منتشر شده و اسامی موجود در آن گفت: نامه منتشر شده نامه یکی از کارکنان سازمان بازرسی برای جمع آوری اطلاعات بود.دادستان کل کشور با صراحت اعلام کردند که در بحث واگذاری های املاک فسادی صورت نگرفته است.

به گفته قالیباف ٢ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان تخلف در بحث واگذاری املاک وجود خارجی ندارد.بر اساس اعلام دادستان تنها  در ٢٧هزار و ۶٠٠ مورد واگذاری  ۴۵ مورد تخلف شکلی صورت گرفته بود و بعد از اعلام بلافاصله ٣۶ مورد را همان زمان لغو کردیم. اسناد آن اکنون موجود است.دادستان کل کشور بر اساس قانون متولی حقوق عمومی است و بر همین اساس دادستان به موضوع ورود پیدا کرد.وظیفه خود دانستم برای حفاظت از کیان شهرداری و کارکنان آن درخواست کنم که دادستان کل کشور به موضوع ورود پیدا کرده و در همین راستا نامه ای به دادستان کل کشور نوشتم .

شهردار تهران افزود: هیچ کدام از اعضای شورا از امتیاز واگذاری املاک برخوردار نشدند.هادی ساعی زمانی که  سال ٢٠٠٨ قهرمان شد شورا تصویب یک اپارتمان به او داده شود.شورا تصویب کرد ساعی یک اپارتمان انتخاب کند ٢٠٠ میلیون آن را شهرداری دهد و مابقی را خودش پرداخت کند.

قالیباف در مورد واگذاری املاک به پیرهادی عضو شورای شهر گفت: پیرهادی ١۵ سال است کارمند شهرداری است و  عضو تعاونی شده  است. زمینی به او  داده شد که مشخص شد وقفی  است و او اعلام کرد که در این زمین زندگی نمی کند.این هم برای زمانی بوده که پیرهادی عضو شورا نبوده است.هیچ کدام از اعضای شورا در زمان حضورشان در شورا از امتیاز مسکن استفاده نکردند.اگر معصومه آباد زمینی دریافت می کرد به عنوان خانواده شهید، رزمنده و یک آزاده حقش است اما او هیچ وقت این کار را نکرد.

حتما بخوانید :   زندگینامه: محمد باقر قالیباف (۱۳۴۰-)

وی در مورد میزان تخلفات صورت گرفته در واگذاری املاک شهرداری گفت: کل تخلفات اگر مشخص شود کمتر از ۵ تا ۶ میلیارد تومان خواهد بود.درخواست ما از قوه قضاییه این است که بررسی ها را تا نهایی شدن موضوع ادامه داده و برای ما نظر قطعی قوه قضاییه فصل الخطاب خواهد بود.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در جریان کامل واگذاری املاک بودم اما از تخفیف بیش از حد به ١٩ نفر با خبر نبودم.بیش از ٣ هزار نفر ازاعضای تعاونی شهرداری در منطقه یک صاحب خانه شدند و اینها فقط مدیران ما نبودند.کارگران پسماند شهرداری در منطقه ۵ و ٢٢ مسکن گرفتند.در رابطه با نحوه فعالیت تعاونی ها اساسنامه مصوب در اختیار داریم. این طور نیست که اساسنامه را خودمان نوشته باشیم. اساسنامه پیشنهادی ما پس از طرح در وزارت کشور به شورای حل اختلاف رفت و انجا بررسی شد.

وی با اشاره به جو سازی های انجام شده علیه شهردار تهران، گفت: برای تخریب من عکس یک دختر با یک وضعیت نامناسب را می گذارند و می گویند دختر من است.تصویری منتشر می کنند و می گویند اختلاس ٨ هزار میلیاردی صورت گرفته و آن فرد پسر من است که اکنون به انگلیس پناهنده شده است.با این حواشی ما از کار پا پس نمی کشیم زیرا ما رزمنده بوده و دلسرد نمی شویم.

شهردار تهران در پایان گفت:براساس مصوبه شورای شهر مجموعه ستاد ساماندهی مسکن را راه اندازی کردیم و با استفاده از ظرفیتی که در قانون در نظر گرفته شده، برای کارکنان مسکن تهیه کنیم.

 

منبع: میزان

خریدکاندوم-خرید-کاندوم
زندگینامه: محمد باقر قالیباف (۱۳۴۰-)

زندگینامه: محمد باقر قالیباف (۱۳۴۰-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *