ایران16 / سینما / بیوگرافی / بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

بیوگرافی کامل +علت

حامد هاکان خواننده سبک خاص موسیقی پاپ ایران روز قبل در اثر سکته قلبی درگذشت، شرح زندگی و بیوگرافی این خواننده پرطرفدار را در ادامه برایتان قرار داده ایم. حامد هاکان از چهره های مشهور و مطرح موسیقی پاپ در دهه ۸۰ بود که در مهر ماه ۱۳۹۳ به خوانندگان مجاز ضمیمه و جواز انتشار مجموعه را دریافت کرد.
بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

به گزارش پارس ناز حامد هاکان متولد ۱۷ مرداد ماه ۱۳۶۲ در شهر ری استان تهران بود. اسم اصلی او حامد ذاکری نسب هست و در یک خانواده مذهبی به جهان آمد و ۳ برادر و ۱ خواهر دارد. او اسم خانوادگیش را از ذاکری نسب به هاکان تغییر داد که این اسم، ترکی هست و گزینه آن حکایت جالبی دارد.

 

شروع خوانندگی حامد هاکان

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

او از ۶ سالگی خوانندگی را با خواندن اشعار مذهبی نخست کرد و بخاطر مذهبی بودن خانواده اش بیشتر کارهای سنتی می‌خواند ولی در ۱۷ سالگی روحیات حامد هاکان تغییر پیدا کرد و وارد عرصه موسیقی پاپ شد. رشته تحصیلی او رایانه بود و آشناییش با رایانه خیلی سریع باعث پیشرفتش شد.

 

به دلیل خانواده اش نمی توانست ساز به منزل ببرد و آهنگسازی را با رایانه و نرم افزارهای موزیک نخست کرد. مشوق اصلی خود را در اساس موسیقی دایی مهربانش می‌داند که در این اساس کمک شایانی به او کرده هست.وی بیش ۴۰ آهنگ و ترانه ساخته هست که تقریباً تمام اشعار آن نیز از سروده های خودش بوده هست.

 

مجموعه آدمکش حرفه ای

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

حامد هاکان در تابستان سال 1383 نخستین مجموعه خود را با اسم آدمکش حرفه ای با 12 تراک به صورت اینترنتی منتشر کرد که از جمله به این آهنگ ها می‌توان اشاره کرد:

 

آدمکش حرفه ای
غم دریا
نپیچون ما رو دیگه
ندای من
خدای من
جهان
سپیده

 

او با این مجموعه بعنوان یکی از سیاه خوانان موسیقی پاپ معرفی شد و بعد از آن به دنبال موسیقی الکترونیکی و سازهای مربوط به آن رفت و یکی از نخستین کسانی بود که از Dj در موسیقی اش بهره گیری کرد.بعد از مجموعه آدمکش حرفه ای حامد هاکان از طریق یکی از رفقا با محسن چاوشی آشنا شد و در مجموعه خودکشی ممنوع محسن چاوشی بعنوان خواننده میهمان بود و در تراک آهای خبر نداری و تراک پایان این مجموعه حضور دارد.

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

مجموعه آدمکش حرفه ای 2

حامد هاکان در تابستان 1384 مجموعه آدمکش حرفه ای 2 را با مشارکت محسن چاوشی حاضر و روانه بازار کرد و انتشار این مجموعه شهرت آن را دو عمده کرد.سبکی که حامد هاکان به موسیقی پاپ ایران آورد سبک جدیدی بود، سبک سیاه که تا آن زمان کسی با آن آشنا نبود. بعد از مجموعه آدمکش حرفه ای 2 حامد در سال 1385 مجموعه مشترکی

 

با آقای علی ایرج به اسم لوتی دست خوش را حاضر کرد، ولی بدبختانه به علت بعضی مسائل این مجموعه روانه بازار نشد و بعضی تراک های این مجموعه بدون اجازه او منتشر شد.

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

تصویر حامد هاکان و موسیقی ترکی

هاکان موسیقی ترکی استانبولی را بسیار دوست داشت و در تنظیم قطعاتش از آن بهره گیری میکرد. او ترانه بیشتر کارهایش را خودش سروده ولی از ترانه سراهای دیگرهم شعر می‌گیرد که ازجمله آن ها میتوان به استاد داریوش ایزدپور و بانو مریم حیدرزاده اشاره کرد.

 

مذهبی خوانی حامد هاکان

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

حامد هاکان گفته بود ائمه اطهار را دوست دارد و از بین انها ارادت خاصی به امیر المومنین امام علی «ع» دارد . او هم‌چنین یک قطعه بسیار خوشگل با اسم یا علی راکه قرار بود برای تیتراژ پایان یک سریال تلویزیونی اکران شود را خواند، که این سریال به مرحله اکران نرسید. حتی این آهنگ از رادیو جوان هم اکران شد.

 

آهنگ زیبای دلم به عشق یارم را با صدای زیبای خود برای امام حسین «ع» بازخوانی کرده و یک دمو بسیار جذاب با اسم یا زهرا، را برای حضرت فاطمه زهرا «س» اجرا کرد.

 

آهنگ های خوانده شده توسط حامد هاکان

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانیالو الو
یاعلی
میهن
وقتی دیدمت
تو رو خداتوی چشام زل نزن
تف به مرامت عوضی
تو این سال نو آدم باش
تو کجایی
تو این زمونه
تنهام نذار
مزه پول
سوت و کور
شبگرد
سحر
سگ محلی
ریحانه
عرف زمونه
راه بازه
نگاه من نگاه بی ریا
لعنت به تو
نازنین

 

درگذشت حامد هاکان

بیوگرافی کامل حامد هاکان +علت مرگ ناگهانی

بدبختانه حامد هاکان در روز چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶ به علت انچه عارضه قلبی و ایست قلبی عنوان شد دار فانی را وداع گفت.