ایران16 / سبک زندگی / سلامت / جنین دوقلوی عجیب در شکم پسربچه 6 ساله + تصاویر

جنین دوقلوی عجیب در شکم پسربچه 6 ساله + تصاویر

خارج کردن جنین دوقلو از شکم پسربچه 6 ساله هندی توسط جراحان بار دیگر هندی ها عجایب پزشکی را خلق …

خارج کردن جنین دوقلو از شکم پسربچه 6 ساله هندی توسط جراحان

بار دیگر هندی ها عجایب پزشکی را خلق و با خارج کردن یک جنین دوقلوی نسبتا رشد یافته از شکم پسربچه ی 6 ساله توجه دنیا را به خود جلب کردند. بعد از انتشار خبر جراحی جنینی که داخل شکم یک کودک 1 ساله رشد کرده بود حالا تصاویر پسربچه ی هندی که 7 ماه با درد رشد جنین دوقلو داخل شکمش زندگی کرده بود خبرساز شد .

جنین دوقلویی که داخلی شکم کودک هندی رشد کرده بود

جراحانی که گمان می کردند دلیل دردهای هفت ماهه پسربچه ای 6 ساله، وجود توموری در ناحیه معده اوست، پس از انجام عمل جراحی، در بهت و حیرت، جنینی دوقلو را از شکمش خارج کردند.
پزشکان در هند یک جنین دوقلو را از داخل شکم پسری 6 ساله به نام «ریتیش» کشف و خارج کردند که بر اساس آزمایش های سونوگرافی گمان می کردند غده ای در ناحیه معده او باشد.به گزارش میرور، ریتیش، 7 ماه پیش از درد معده شکایت کرده بود و چون این دردها ادامه پیدا کرده بود در بیمارستانی خصوصی بستری شد تا پزشکان غده ای را که در معاینات تشخیص داده بودند از بدنش خارج کنند.

جنین دوقلو

پسربچه ای که داخل شکمش جنین دوقلو داشت

پس از 12 هفته تحمل درد، گروهی از پزشکان جراح، بلافاصله پس از بستری شدن و تشخیص مشکل او دست به کار جراحی وی شدند و در عملی 3 ساعته، حیرت زده توده ای را در شکم این پسربچه دیدند که به گفته آنها در واقع جنینی توسعه نیافته بود. این جنین از زمان تولد در بدن وی قرار داشت و مدام بزرگ و بزرگتر شده، دست، پا و حتی مو در آن ایجاد شده بود.

دکتر «الوک بهار»، متخصص کودکانی که در این زمینه با روزنامه هندوستان تایمز گفت وگو کرده بود این مورد را «اگر نگوییم نادر، یکی از کمیاب ترین» موارد توصیف کرد و ادامه داد:«مشکل این پسربچه با موفقیت برطرف و درمان شده و وضعیت او اکنون پایدار است و به سرعت بهبود می یابد. اگرچه در صورتی که جنین از بدنش خارج نمی شد با مشکلات شدیدی در آینده روبرو می شد».

دکتر «آوادش کومار کوشیک»، جراح لاپاراسکوپی بیمارستانی در بنارس هند نیز در این باره گفت:«این وضعیت یک اختلال رشدی محسوب می شود که طی آن توده ای از بافت به شکل جنینی درون بدن شبیه می شود».

جنین دوقلو

جنین دوقلویی که از داخل شکم پسربچه خارج شد

ماه گذشته نیز پزشکان یک «دوقلوی انگلی» 3.5 کیلوگرمی را از شکم نوزادی یکساله در هند خارج کرده بودند. پدر و مادر «نیشا»، دخترشان را وقتی به بیمارستان برده بودند که مشکل تغذیه داشت و به شدت وزن عادی خود را از دست داده بود و معده اش متورم شده بود.پس از معاینه و بررسی این دختربچه، او به یک جراح کودکان و متخصص لاپاراسکوپی به نام دکتر «دی. ویجایاگیری» ارجاع شد و وی گفت که یک نوع «دوقلوی انگلی» با زندگی درون بدن این دختربچه یکساله از جریان خون میزبانش تغذیه می کرده است.

جنین دوقلو , خارج شدن جنین از شکم پسر هندی + عکس

منبع : سلامت انلاین
مهره مار
شکار حیوانات توسط شیرها در حیات وحش

شکار حیوانات توسط شیرها در حیات وحش