ماجرای دلخراش دفن 27 دختر ایرانی در یک قبر!
Iran16 شنبه 2 بهمن 1395

ماجرای دلخراش دفن 27 دختر ایرانی در یک قبر!


شهادت اتش نشان

دختر ایرانی
سردار قربانی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن در دوران دفاع مقدس جنایت های بسیاری انجام داد و در یک قبر 27 نفر از دختران ایرانی که توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیدند را کشف کردیم.

دفن 27 در یک قبر توسط نیروهای بعثی

سردار مرتضی قربانی شامگاه پنجشنبه در مراسم بیست ونهمین سالگرد شهادت سردار حاج ابراهیم رضوانی در مسجد جامع این شهر اظهار کرد:شهید رضوانی با خلوص معرفت به فیض رفیع شهادت رسید و به صفوف سپاه امام حسین (ع) پیوست.

 

وی به خاطره ای از دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:دشمن در دوران دفاع مقدس جنایت های بسیاری انجام داد و در یک قبر 27 نفر از ایرانی که توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیدند را کشف کردیم.

 

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه در عملیات طریق القدس خدمت امام (ه) حضور پیدا کردیم، بیان کرد:امام (ره) فرمودند؛ نام شهدا، پدران و مادران آنها در طومار زرین امام حسین (ع) ثبت شده و ای کاش من نیز یک پاسدار بودم.

 

قربانی، خواسته امام (ره) از فرماندهان را تفکر، تقعد و تدبیر عنوان کرد و گفت:جلسه مذکور به پایان رسید و رزمندگان دست و صورت امام (ره) را بوسیدند و از آن جمع 70 درصد فرماندهان به شهادت رسیدند.

 

وی با بیان اینکه شهید رضوانی در دوران دفاع مقدس با سن پایین در صحنه حضور داشت، خاطرنشان کرد:شهید حسین املاکی از جمله فرماندهان لشکر قدس گیلان در خط مقدم جبهه ها حضور داشت و در نوک پیکان حمله دشمن به شهادت رسید.

 

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، شهید رضوانی را فرماندهی بزرگ خواند و تصریح کرد:در عملیات نصر4 شهید رضوانی جمعیت بزرگی از رزمندگان اسلامی را فرماندهی کرد.

 

قربانی با اشاره به اینکه شهید رضوانی در صف نخست مبارزه با دشمن قرار داشت، یادآور شد:شهید رضوانی همیشه خود را سپر بلای نیروهای رزمنده می کرد و سرانجام این سردار بزرگ اسلام به شهادت رسید.

ماجرای دلخراش دفن 27 در یک قبر!

منبع : خبرگزاری دانشجو
yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر