خانه / اخبار / دستمزد رضا عطاران، مریلا زارعی و بهرام رادان +لورفته !!
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی

دستمزد رضا عطاران، مریلا زارعی و بهرام رادان +لورفته !!

اخبار,اخبار فرهنگی ,درآمد رضا عطاران

اگر میخواهید از میزان درآمد در سینما با خبر شوید این گزارش را از دست ندهید.

آخر سال، حکم پاییز را دارد و شمردن جوجه ها؛ اگرچه سینمای آنقدرها هم عریض و طویل نیست که شمردن جوجه هایش کار سختی باشد اما بد نیست در روزهای آخر اسفند ۹۳، به حساب بازیگرها رسیدگی کنیم و ببینیم کدام یک توانسته اند در یک سال اخیر بیش از بقیه به نفع جیب سینمای کار کنند.

واقعیت این است که در ایران نمی توان حساب و کتاب دقیقی از بازیگران پول ساز و میزان تاثیرگذاری مالی شان در سینما، به دست آورد اما آنچه مسلم است، این است که فروش یک فیلم در گیشه، از متغیرهای زیادی پیروی می کند که یکی از مهمترین آنها، اصلی اثر روی پرده است. اگرچه نمی توان به طور دقیق درصد تاثیرگذاری حضور یک در موفقیت گیشه ای یک فیلم را تعیین کرد اما این درصد به قدری هست که بتوان در رده ۵ فاکتور اصلی گیشه موفق نامش را برد.

با این اوصاف در سال ۹۳، پول سازترین بازیگرهای ایرانی چه کسانی بودند؟ کدام بازیگرها سهم بیشتری در موفقیت فیلم هات داشتند؟
پیش از خواندن، بدانید…
در سال ۱۳۹۳، در گروه های سینمایی و اکران و نوبت های نمایش مختلف، ۵۱ فیلم روی پرده رفته است. این تعداد فیلم شامل اکران های هنر و تجربه و حتی تک سانس ها در تک سالن ها هم می شود اما در میان این ۵۱ فیلم، ۱۰ فیلم هستند که بالاترین رده های جدول فروش را به خود اختصاص داده اند که به این ترتیب هستند: «شهر موش ها ۲»، «آتش بس ۲»، «طبقه حساس»، «معراجی ها»، «شیار ۱۴۳»، «رد کارپت»، «خط ویژه»، «کلاشینکف»، «چ» و «آنچه مردان درباره زنان نمی دانند».

در این رده بندی صدر جدول از آن «شهر موش ها ۲» با رقم فروش کل ۹ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان است؛ فیلمی که هیچ ستاره ای ندارد جز تعدادی عروسک و البته کوله باری از نوستالژی، بنابراین در محاسبات برای پول سازترین بازیگرهای سینمای ایران، صدر جدول فروش نادیده گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است آمار ارائه شده از سیستم مکانیزه فروش سینماها دریافت شده است.

 

بدیهی است برای چنین گزارشی، میزان فروش کل یک فیلم در کشور، تعداد فیلم های روی پرده هر بازیگر و نقش بازیگر در فیلم به عنوان چهره اصلی یا مکمل در نظر گرفته شده است؛ به همین دلیل سهم بازیگر در میزان فروش را ۲۰ درصد از رقم کل فروش در نظر گرفته ایم، در صورتی که نقش اصلی فیلم بر عهده اش بوده باشد.

همچنین سهم بازیگر از تاثیر روی فروش در صورت ایفای نقش فرعی، ۱۰ درصد احتساب شده تا پول سازترین رازیگرانس ال ۱۳۹۳ مشخص شوند. ضمن اینکه بازیگرانی در این گزارش مد نظر هستند که حداقل یکی از فیلم های اکران شده شان جزو ده تای اول پرفروش سال باشد و همچنین در ده فیلم پر فروش سال، یکی از نقش های اصلی را ایفا کرده باشند.
۱- رضا عطاران
حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
او سال ۹۳ را خیلی خوب شروع کرد. «طبقه حساس» اثر کمال تبریزی که از اواخر اسفند ۹۲ به عنوان گل سرسبد اکران نوروزی روی پرده رفت، عطاران را در مقام بازیگر اصلی اش داشت؛ فیلمی که ۲۰ هفته روی پرده بود و در نهایت به فروش کشوری ۳ میلیارد و ۹۸۴ میلیون تومانی رسید و با همین رقم در رده سوم پرفروش های سال جای گرفت.

اما این تازه آغاز راه عطاران در اکران بود. پنجم تیر ماه فیلم «رد کارپت» با بازی و کارگردانی او روی پرده رفت و ۱۱ هفته هم در سینماها باقی ماند و دو میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان فروخت و در رده ششم جدول پرفروش ها نشست.

هنوز اکران «رد کارپت» به نیمه نرسیده بود که در میانه تابستان فیلم «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی روی پرده رفت. این فیلم هم طی ۳۸ روز اکرانش، یک میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومان فروخت. اگر سهم ۲۰ درصدی برای فروش هر کدام از دو فیلم اول (که عطاران نقش اصلی را در آنها ایفا کرده) را از آن رضا عطاران بدانیم، رقمی حدود ۸۰۰ میلیون تومان برای «طبقه حساس»، حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای «رد کارپت» (فراموش نکنیم که تنها بازیگر و کارگردان این اثر خود عطاران بوده و در نتیجه سهم ۲۰ درصدی از این فیلم، تقریبا بی انصافی است) به دست می آید.

حتما بخوانید :   اخبار خفن هنرمندان و بازیگران سرشناس ایرانی

از سوی دیگر با توجه به نقش کوتاه و فرعی او در «کلاشینکف» سهم او از فروش را ۱۰ درصد در نظر می گیریم که رقم حدود ۲۰۰ میلیون برای «کلاشینکف» به پای عطاران نوشته می شود. جمع این ارقام به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می رسد.

عطاران با احتساب سهم ۲۰ درصدی، سال ۹۳ حدود ۲ میلیارد تومان سود مالی برای سینما داشته است. عطاران در سال ۹۳ همین سه فیلم را روی پرده داشته که هر سه در رده یک تا ده جدول پرفروش ها قرار گرفته اند. بازیگری که به علت حذف و اضافات، در همین سال، هیچ کدام از فیلم هایش به نمایش درنیامد.

۲- محمدرضا شریفی نیا
حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان
شریفی نیا هم در جدول فروش، دو فیلم لژنشین دارد. یکی «معراجی ها» و دیگری «آنچه مردان درباره زنان نمی دانند»؛ فیلم «معراجی ها» با رقم ۳ میلیارد و ۸۸۱ میلیون رده چهارم جدول فروش سال را به خود اختصاص داده و فیلم «آنچه مردان درباره زنان نمی دانند» رقم فروش یک میلیارد و ۳۵۴ میلیونی اش، آن را در رده دهم جدول فروش نشاند.

شریفی نیا در هر دو فیلم، نقش اصلی را ایفا کرده و سهمش از هر کدام ۲۰ درصد احتساب می شود. ۲۰ درصد فیلم اول حدود ۸۰۰ میلیون و ۲۰ درصد فیلم دوم حدود ۲۸۰ میلیون تومان می شود که جمع آنها رقمی حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

۳- میترا حجار
حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان
حجار هم مثل شریفی نیا، دو فیلم روی پرداه داشته که هر دو جز ده تای اول سال به لحاظ فروش بوده اند. حجار در «آتش بس ۲»، نقش اصلی را ایفا کرده، فیلمی که در جدول فروش دوم است و به رقم ۴ میلیارد و ۳۴۳ میلیون دست پیدا کرده است. ۲۰ درصد این رقم چیزی حدود ۸۸۰ میلیون تومان می شود.

از سوی دیگر او در «خط ویژه» که فروش یک میلیارد و ۹۶۴ میلیونی داشته و در رده هفتم پرفروش ترین های سال قرار گرفته است، یکی از نقش های مکمل را بازی کرده. ۱۰ درصد از این رقم، حدود ۲۰۰ میلیون می شود. حجار هم مانند شریفی نیا، رقمی حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای سینما گردش مالی داشته است.

۴- بهرام رادان
حدود یک میلیارد تومان
رادان در سال ۹۳، دو فیلم را به عنوان نقش اصلی روی پرده داشته است؛ «آتش بس ۲» و «تراژدی». فیلم تهمینه میلانی حدود ۹۰ روز روی پرده بود و توانست به رقم فروش کل ۴ میلیارد و ۳۴۳ میلیون تومان دست پیدا کند و در جدول سالانه، در رده دوم بعد از «شهر موش ها» قرار بگیرد اما فیلم دیگر رادان، «تراژدی» که اولین ساخته آزیتا موگویی به حساب می آید، چندان در گیشه ندرخشید و به رقم فروش کل حدود ۳۲۰ میلیون تومانی رسید.

با احتساب ۲۰ درصد فروش «آتش بس ۲»، به رقم حدود ۸۸۰ میلیون تومان می رسیم. همچنین ۲۰ درصد «تراژدی» نیز رقمی حدود ۶۵ میلیون تومان می شود که جمع این دو حدود یک میلیارد را رقم می زند.

۵- اکبر عبدی
حدود ۹۵۰ میلیون تومان
عبدی در میان ده فیلم پرفروش سال، فیلم «معراجی ها» ساخته مسعود ده نمکی را دارد که در رده چهارم جدول فروش نشسته و سه میلیارد و ۸۸۱ میلیون تومان فروش داشته است. عبدی یکی از نقش های اصلی این کار را بازی کرده که با احتساب ۲۰ درصد ۸۰۰ میلیون می شود.

حتما بخوانید :   واکنش چهره‌های سینما و تلویزیون به درگذشت حسن جوهرچی (+ عکس)

اکبر عبدی غیر از «معراجی ها» دو فیلم «خواب زده ها» و «مذاکرات مستقیم آقای عبدی» را هم در سال ۹۳ روی پرده نمایش داشته است. فیلم «خواب زده ها» با رقم یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون در رده یازدهم جدول فروش سال ۹۳ قرار گرفته است و عبدی در آن نقشی فرعی دارد. ۱۰ درصد از این رقم حدود یکصد و ۳۰ میلیون تومان می شود.

عبدی همچنین نقش اصلی «مذاکرات مستقیم آقای عبدی» را بازی کرده؛ فیلمی که حدود ۱۴ میلیون تومان فروش داشته است و سهم ۲۰ درصدی عبدی حدود ۳ میلیون تومان می شود. جمع کل این رقم ها به حدود ۹۵۰ میلیون تومان می رسد.

۶- مریلا زارعی
حدود ۸۰۰ میلیون
زارعی در سالی که گذشت دو فیلم روی پرده داشت که هر دو در ده تا فیلم اول جدول فروش جای داشته اند. او با بازی در نقش اصلی فیلم «شیار ۱۴۳» و بازی در نقشی فرعی در «چ» توانست در فیلم هایی حضور داشته باشد که پرفروش بودند.

«شیار ۱۴۳» با ۱۲ هفته نمایش به رقم فروش کل دو میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان رسید که اگر تنها ۲۰ درصد این فروش را پای مریلا زارعی بگذاریم به رقم حدود ۶۰۰ میلیون تومان می رسیم.

فیلم «چ» هم به فروش یک میلیارد و ۶۷۵ میلیونی رسید و از آنجا که زارعی نقش فرعی در این فیلم ایفا می کرد، سهم ده درصدی او حدود ۱۷۰ میلیون می شود. جمع این دو، رقمی حدود ۸۰۰ میلیون را به دست می دهد.

۷- ساعد سهیلی
حدود ۶۰۰ میلیون تومان
او نقش اصلی فیلم پدرش یعنی «کلاشینکف» را برعهده داشت؛ فیلمی که با رقم یک میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومان در رده هشتم جدول فروش قرار گرفت. ۲۰ درصد از این سهم حدود ۴۰۰ میلیون می شود اما این تنها فیلم امسال ساعد نبود.

او همچنین فیلم های «متروپل»، «چند متر مکعب عشق» و «همه چیز برای فروش» را هم در اکران سال ۹۳ داشته است. او در دو فیلم «متروپل» با فروش ۴۷۳ میلیون تومانی و «همه چیز برای فروش» با رقم ۷۶ میلیون تومانی، نقش فرعی داشت. ۱۰ درصد فیلم اول حدود ۶۰ میلیون و ۱۰ درصد فیلم دوم حدود ۸ میلیون تومان می شود.

ساعد در فیلم «چند متر مکعب عشق» یکی از نقش های اصلی را بازی کرده است، فروش این فیلم حدود ۶۵۰ میلیون تومان بوده است و البته اکرانش هنوز ادامه دارد. ۲۰ درصد این رقم (که طبیعتا بیشتر هم خواهد شد) یکصد و ۳۰ میلیون تومان می شود. جمع کل سهم درصدهای فروش فیلم های ساعد حدود ۶۰۰ میلیون تومان می شود.

۸- فریبرز عرب نیا
حدود ۳۵۰ میلیون تومان
عرب نیا از سال ۸۹ که با «پرتقال خونی» به سینما آمد، چند سالی از سینما دور بود تا اینکه فیلم پر سروصدای «چ» به نمایش درآمد. او نقش اصلی فیلم ابراهیم حاتمی کیا را برعهده دارد؛ نقش شهید چمران که یکی از مهمترین نقش های سال های اخیر سینمای ایران بوده است.

این فیلم در اکران به رقم یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان رسید و در رده نهم پرفروش های سال قرار گرفت. سهم ۲۰ درصدی عرب نیا به عنوان نقش اصلی این فیلم حدود ۳۵۰ میلیون تومان می شود. این رقم با توجه به غیبت چند ساله عرب نیا و همچنین تک فیلمه بودنش در نمایش های سال ۹۳، رقم چشمگیری به نظر می رسد.

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
	 خرید پستی دستگاه کباب ساز خانگی

مطلب پیشنهادی

عکس های اینستاگرامی بازیگران در رمضان 96

عکس های اینستاگرامی بازیگران در رمضان 96

عکس های اینستاگرامی بازیگران در رمضان 96 سلامی دوباره خدمت همه شما عزیزان و همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *