خانه / اخبار / مجله خبری / زمان ثبت نام متقاضیان خرید خدمت سربازی
مهره مار اصل

زمان ثبت نام متقاضیان خرید خدمت سربازی

فرصت ویژه :   زدودن دائمی موهای زائد صورت و بدن برای همیشه!!

زمان ثبت نام متقاضیان خرید خدمت

افرادی که برای خرید خود در سال ۹۳ از طریق پلیس +۱۰ اقدام کرده اند از هفته آینده با ارسال پیامک های این معاونت به بانک ها مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه اعلامی اقدام کنند.

 

سرهنگ محمود امینی با اشاره به اینکه افرادی که توانایی پرداخت این مبالغ را ندارند باید به سربازی اعزام شوند افزود: این قانون مشمول افرادی می شود که ۸ سال غیبت دارند.

وی با بیان اینکه افرادی که ثبت نام نکرده اند نیز از پایان خردادماه، سایت پلیس برای ثبت نام آن ها باز می شود ادامه داد: البته این طرح تا پایان سال اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: مبالغ خرید خدمت برای افراد زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون، فوق دیپلم ۲۰ میلیون، لیسانس ۲۵ میلیون، فوق لیسانس ۳۰ میلیون، دکتری غیرپزشکی ۳۵ میلیون، دکتری پزشکی ۴۰ میلیون و پزشکان متخصص ۵۰ میلیون می باشد که این مبلغ به ازای هر سال اضافه تاخیر، یک میلیون تومان اضافه شده و به ازای تاهل ۵ درصد و هر فرزند نیز ۵ درصد تخفیف را شامل می شود.

سرهنگ امینی، اضافه کرد: ازدیگر شرایط معافیت خدمت وظیفه عمومی شامل افرادی که پدرشان سابقه ایثارگری یا جانبازی دارد، کسر خدمت دریافت می کنند؛ در خصوص جانبازان زیر ۳۰ درصد به ازای هر درصد جانبازی یا هر ماه حضور پدر در جبهه، فرزند آن ها می تواند از ۹ روز کسر خدمت برخوردار شود.

حتما بخوانید :   دخترها: دستشویی شستن و سرما کشیدن در سربازی ، پسرها را مرد می کند!

وی افزود: افراد بسیج فعال نیز در صورتی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند از ۳ تا ۶ ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در خصوص معافیت کفالت نیز تنها فرزند پسری که پدرش ۷۰ سال، سن داشته باشد و یا دارای پدر بیماری باشد که به استناد آیین نامه پزشکی نیاز به مراقبت دارد، معاف خواهد شد؛ همچنین تنها فرزند پسری که پدر نداشته یا مادر او طلاق گرفته است، به دلیل کفالت مادر از سربازی معاف خواهد شد؛ البته معافیت در خصوص مادر طلاق گرفته، به مدت ۳۰ ماه، موقت خواهد بود.

وی با بیان اینکه مشمولی که برادر او در خدمت سربازی است می تواند خدمت خود را تا پایان سربازی برادر به تعویق بیاندازد، یادآور شد: تنها بالای ۱۸ سال که پدر ندارد و مادر او نیز با شخص دیگری ازدواج کرده و برادر یا خواهر صغیر دارد، می تواند به دلیل کفالت برادر صغیر زیر ۱۸ سال خود و خواهر صغیر زیر ۱۸ سال تا قبل از ازدواج از خدمت سربازی معاف شود.

سرهنگ امینی اظهار داشت: از دیگر معافیت ها نیز این است اگر پدر یا مادر فرد مشمول، معلول بهزیستی باشد یا ۲ برادر یا خواهر معلول داشته باشد، فرد می تواند از سربازی معاف شود.

وی با اشاره به تغییرات رخ داده در معافیت پزشکی، گفت: مشمولی که ادعای بیماری یا معافیت پزشکی دارد، می تواند با مراجعه به پلیس + ۱۰ و ارجاع به پزشک اولیه، معاینه شده و نتیجه معاینه او برای بررسی امکان معافیت، ثبت شود.

حتما بخوانید :   ثبت نام جریمه مشمولان غایب

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر معافیت ضعف چشم، برای مشمولان فوق دیپلم به ازای مجموع نمره یک چشم، بالا تر از ۶ و برای لیسانس و بالا تر، نمره ۸ در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: افرادی که از سال ۶۱ به بعد نیز کارت سربازی دریافت کرده اند بایستی نسبت به هوشمند شدن کارت های معافیت و تعویض کارت های خود اقدام کنند که تا کنون بیش از ۷۰ درصد برای این کار اقدام کرده اند وبقیه نیز بایستی تا پایان خرداد اقدام کنند.

گفتنی است، مشمولان می توانند موضوعات و سوالات مد نظر خود را با تلفن گویای ۰۹۶۴۸۰ و شماره پیامک ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ معاونت وظیفه عمومی نیرو انتظامی مطرح کنند.

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
موکن لمسی بدون درد شارژی جیبی موکن لمسی فلالس  Flawless بدون درد

مطلب پیشنهادی

دخترها: دستشویی شستن و سرما کشیدن در سربازی ، پسرها را مرد می کند!/ پسرها: چرا تبعیض قائل می شوید؟ چرا دخترها نباید به سربازی بروند؟/ پرونده خط ویژه درباره مسئله سربازی در ایران

دخترها: دستشویی شستن و سرما کشیدن در سربازی ، پسرها را مرد می کند!

دخترها: دستشویی شستن و سرما کشیدن در سربازی ، پسرها را مرد می کند!/ پسرها: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *