ایران16 / اخبار / خواندنی و دیدنی / زن حامله در حین بارداری باز هم حامله شد (عکس)
خرید-مهره-مار-اصل
زن حامله در حین بارداری باز هم حامله شد (عکس)

زن حامله در حین بارداری باز هم حامله شد (عکس)

در یک اتفاق نادر ، یک زن که دوقلوها را در رحم خود داشت ، بار دیگر و در حین ،جنین سومش را شد ! یک زن بریتانیایی که دو قلو بود در حین حاملگی دوباره باردار شد و در نهایت سه قلو زایید.این اتفاق بندرت می افتد و معمولا جنین سوم بخاطر رشد کم فوت میکند . از لحاظ پزشکی این مسئله اما چطور امکان‌پذیر است؟

 

چنین اتفاقی ممکن است و به آن حاملگی مضاعف می‌گویند هر چند در انسان بسیار نادر است. در طول صد سال تنها شش بار چنین اتفاقی افتاده است.

 

زن حامله در حین بارداری باز هم حامله شد (عکس)

 

تغییرات هورمونی و فیزیولوژیک پس از لقاح، حاملگی دوباره را غیرممکن می‌کند اما در موارد استثنایی، حاملگی مضاعف،دو تا چهار هفته بعد از لقاح اول، ممکن است.

 

▪️پروفسور فیشل که اولین کودک با لقاح مصنوعی (IVF) را در ۱۹۷۸ به دنیا آورد می‌گوید: اولین مورد در ۱۸۶۵ گزارش شد. وقتی زنی باردار می‌شود دیگر نباید باردار شود.

حتما بخوانید :   دانستنیهای استفاده از قرص ال دی

 

تکامل طوری طراحی شده – به خصوص برای - که دیگر نباید تخمک آزاد کنند. حتی اگر هم آزاد کند، تخمک نباید بارور شود چون اسپرم نباید قادر باشد که به آن برسد. حتی اگر هم اسپرم به تخمک برسد پوشش داخلی رحم نباید بتواند جنین دیگری را بپذیرد چون در لقاح قبلی تغییراتی در آن رخ داده است.

 

حاملگی مضاعف اتفاقی بسیار نادر است و همیشه پایان خوشی ندارد. مواردی بوده که جنین حاصل از حاملگی دوم در رحم مرده چرا که رشدش بالاجبار متوقف شده و باید زودتر به دنیا می‌آمده است

زن-قورباغه-زایید

زن باردار بچه قورباغه زایید !! + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *