ایران16 / اخبار / حوادث / باز شدن طناب اعدام جوان کرجی در لحظات آخر اجرای حکم
طناب اعدام جوان کرجی

باز شدن طناب اعدام جوان کرجی در لحظات آخر اجرای حکم

طناب

 شاید دعای «پیر بشوی جوان» یک پیرمرد یا پیرزن دنیا‌دیده در سرنوشتشان اثر داشته است، شاید هم دعای پدر یا مادرشان زندگی دوباره به آن‌ها داده است، البته پنج‌ سال‌ و‌ نیم فرصت کمی برای توبه و استغفار نیست و شاید یکی از دعاهای نیمه‌ شبشان اثر داشته است. هر چه بوده و هست، باید اعلام کنیم که یک متهم به که طبق احکام صادره قرار نبود سال ٩٨را ببیند، با رضایت اولیای دم، درست در بزنگاه رفتن از دنیا به نوعی دوباره متولد شد.

پرونده این متهم که هم‌اکنون بیست‌ و شش‌ ساله است و از سال ٩٢در جریان یک درگیری مرتکب به قتل جوانی بیست‌وسه‌ساله شده بود در دادسرای کرج به جریان افتاد و پس از انجام مراحل مختلف بازپرسی و بازسازی صحنه قتل، با تأکید اولیای دم به صدور کیفرخواست ، منجرشده بود و دادگاه‌ نیز این حکم را تأیید و در نهایت با احکام ویژه صادره این حکم لازم‌الاجرا شده بود.

داغ خفن :   اقدام عجیب عامل قتل عام اراک در مقابل دوربین عکاسان قبل از اعدام + عکس

حالا سال‌ها از آن روز می‌گذرد و خانواده مقتول نیز شب و روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند. اما این فرصت مغتنم منجر شد تا به گفته مسئولان ندامتگاه کرج این جوان با توبه و استغفار از گذشته سیاه خود پشیمان شود و راه صلاح را در پیش بگیرد. حرکاتی که از چشم مددکاران اجتماعی زندان و مسئولان کمیته صلح و سازش دورنماند و بعد از هماهنگی با معاون دادستان هشتگرد و مرجع بازداشت‌‌‌‌‌‌‌‌کننده، ارتباط با اولیای دم آغاز شد.

جوان کرجی :

اولیای دم که قصاص را حق قانونی و شرعی خود می‌دانستند همچنان مصر به اجرای قانون بودند و این روند تا پای چوبه اعدام ادامه داشت، اما درست زمانی که طناب دار دور گردن حلقه خورد، در یک لحظه طلایی خانواده مقتول با بزرگواری و گذشت از فرزند خود گذشتند و اجازه ندادند که یک پدر و مادر دیگر در پی ندانم‌کاری فرزندانشان، همچون آن‌ها به خاک سرد بنشینند.

داغ خفن :   جسد حلق آویز شده پسر 11 خوزستانی بر روی دستان پدرش+ عکس

به گفته فتاحی مدیر ندامتگاه کرج، از ابتدای سال ۹۶ که کمیته صلح و سازش در این ندامتگاه تشکیل شد تا به امروز ۸۶ نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند و تاکنون ۱۷‌نفر با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافته‌اند.

طناب اعدام جوان کرجی

خودکشی هموطن میانسال با آویزان کردن خود از دکل برق

خودکشی مرد میانسال با آویزان کردن خود از دکل برق