علت بیهوشی کارشناس هواشناسی در حین اجرای برنامه

لطفا برای حمایت از ما روزانه یک بار بر روی بنر زیر کلیک کنید

 

    بیهوش شدن کارشناس هواشناسی در حین اجرای برنامه به دلیل افت فشار اگر سحرخیز و اهل تماشای برنامه‌های صبحگاهی تلویزیون باشید، حتما شما هم دو روز پیش با دیدن بیهوش شدن کارشناس هواشناسی در پخش زنده اخبار، شوکه شده‌اید. ماجرا از این قرار بود که کار گزارش هواشناسی بخش خبر بامدادی شبکه اول سیمای امروز […]

علت بیهوشی کارشناس هواشناسی در حین اجرای برنامه

بیهوش شدن کارشناس هواشناسی در حین اجرای برنامه به دلیل افت فشار

اگر سحرخیز و اهل تماشای برنامه‌های صبحگاهی تلویزیون باشید، حتما شما هم دو روز پیش با دیدن بیهوش شدن کارشناس هواشناسی در پخش زنده اخبار، شوکه شده‌اید. ماجرا از این قرار بود که کار گزارش هواشناسی بخش خبر بامدادی شبکه اول سیمای امروز به خانم معصومه احمدی سپرده شده بود. وی هم که گزارش خود را با تسلط کامل شروع کرده بود، ناگهان در میانه‌های کار بیهوش و نقش بر زمین شد.

احمدی بعد از چند دقیقه که حال و روز بهتری پیدا کرد درباره دلیل این بیهوشی گفت: امروز صبح و قبل از ارائه گزارش هواشناسی، به علت نخوردن صبحانه، فشار کاری، حاضر شدن در فضای باز و گرمای بیش از حد هوا، در حین ارتباط زنده با اخبار بامدادی دچار افت فشار و بیهوشی شدم. خوشبختانه در حال حاضر حالم خوب است و استراحت می‌کنم. بدون شک با رعایت شرایط، دیگر به این مشکل بر نخواهم خورد.

حتما بخوانید   این اعداد نشانه سالم بودن‌ شماست

علایم کاهش یا افت فشار خون معمولا ضعف، سرگیجه، تنفس تند، تشنگی، افزایش ضربان قلب و غش است. اندازه‌گیری فشار خون، هم در حالت دراز کشیده و هم ایستاده، معمولا اولین قدم برای تشخیص فشار خون پایین است.

درمان کم‌فشاری خون، بستگی به علت ایجاد آن دارد. به عنوان مثال، چنانچه دارویی باعث ایجاد آن شده باشد، باید کاهش دوز یا توقف دارو، البته تحت نظر پزشک صورت بگیرد. اگر علت افت فشار خون مربوط به کم‌آبی باشد، با استفاده از مایعات و الکترولیت‌ها و در موارد حاد از طریق تزریق وریدی، این مشکل مرتفع می‌شود. همچنین در صورت کاهش خون (بر اثر خونریزی و…)‌ از مایعات وریدی و تزریق خون استفاده می‌شود. در شوک عفونی نیز مایعات وریدی و آنتی‌بیوتیک‌ها به کار برده می‌شود و در موارد افزایش ضربان قلب، با استفاده از داروها یا دفیبریلاتورهای قابل پیوند در بدن، مشکل را رفع می‌کنند. همچنین مشکل آمبولی ریوی و ترومبوزوریدی، با استفاده از رقیق‌کننده‌های خون مانند هپارین و وارفارین برطرف می‌شود.

حتما بخوانید   رابطه جنسی مداوم و ۱۲ دلیل برای رابطه هر شب با همسرتان

منبع:salamatism.com

 

منبع :

  • بازدید : 140 بار
  • بدون نظر
  • انتشار : 16 مرداد 95

برای ورود به کانال تلگرام خفن ترینها کلیک کنید
X بستن تبليغات
X بستن تبليغات