مروری بر گذشته سینما

علت مرگ عارف لرستانی  واکنش مهناز افشار به خبر درگذشت عارف لرستانی/ عکس مکان و زمان تشییع پیکر عارف لرستانی تغییر کرد دعوای جدی حمید گودرزی و یغما گلرویی! دعوت تلخ الهام پاوه نژاد از عارف لرستانی! عکس متلک بهنوش طباطبایی به مهدی پاکدل و تایید طلاقش «شهرزاد» به لاله‌زار می‌رود ازدواج عاشقانه رضا روحانی با مجری شبکه من و تو (عکس) سود میلیاردی دختری که به خاطر پدرش اسیر شده بود! + عکس بازیگر پیشکسوت کاندید ریاست جمهوری شد+ شوخی تند سیاسی وی مهران رجبی ملکش را وقف امور خیریه کرد رفاقت خواهرانه خانم مجری/ عکس رابطه عاشقانه رضا روحانی و فرانک مجری شبکه من و تو ! عکس نیوشا ضیغمی: خیلی دلم برای پدرم تنگ شده است افشاگری عجیب بازیگران از زندگی خصوصی‌شان +تصاویر  چطور مردم جهان شیفته سینمای «اصغر فرهادی» شده اند؟ پخش سریال عاشقانه متوقف شد/جزییات و دلایل عصبانیت مرجان شیرمحمدی و انتشار عکس جدیدی از مسعود فراستی واکنش تلخ و تند سحر قریشی به علت حذف شدنش از علی البدل!+عکس دغدغه این روزهای مهتاب کرامتی: مبارزه با سرطان سینه, آموزش درباره اچ آی وی و مشکلات کودکان….

انتقاد از عکس‌های اینستاگرامی هنرمندان

انتقاد از عکس‌های اینستاگرامی هنرمندان
انتقاد از عکس‌های اینستاگرامی هنرمندان
سگ آقای خواننده در صفحه شخصی‌اش در با کمال تعجب با ۷ هزار لایک همراه بود از یک سو و ناخن لاک‌زده پای خانم با ۲۸ هزار لایک…
روزنامه جوان در یادداشتی با انتقاد از عکس های برخی هنرمندان در شبکه های اجتماعی نوشت: پس از کلید خوردن ماجرای انتشار تصاویر اینستاگرامی، اتفاق جدیدی که رخ داد انتشار مؤلفه‌های زندگی غربی در میان تصاویر هنرمندان بود.
حدود یک سال پیش بود که شبکه اجتماعی تازه تأسیسی به نام اینستاگرام پای به عرصه ارتباطات دنیا گذاشت؛ قابلیت اصلی این شبکه جدید که پس از همانندهایی مانند واتس اپ، وایبر و ویچت به وجود آمده بود، انتشار تصاویر شخصی تمامی اعضای شبکه بود. در همان روزهای ابتدایی آغاز حیات این شبکه، برخی از خانم به عنوان بدعت‌گذاران انتشار تصاویر خصوصی از روزمرگی‌های زندگی‌شان، قدم به این اپلیکیشن‌های جدید گذاشتند و هنوز مدت زمان زیادی از ورود این افراد نگذشته بود که سایر همکارانشان هم پس از دیدن اقبال مردم به تماشای تصاویر خصوصی، پای به این شبکه‌ها گذاشتند.
حضور روزافزون هنرمندان از بازیگران گرفته تا خواننده‌ها به اینستاگرام بود که موج نویی از رقابت میان هنرمندانی که با واسطه حضور در فیلم‌ها و کنسرت‌هایشان در میان مردم به محبوبیت رسیده بودند، به وجود آورد و از آن روزها به بعد، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیاری از هنرمندان این شد که عکس جدیدشان را با چه موضوع و رویکردی تهیه کنند و در این شبکه مقابل دیدگان مخاطبانشان به نمایش دربیاورند تا بتوانند گوی سبقت لایکی را از سایر همکارانشان بربایند.
تصاویری با پوشش‌های نابهنجار
یکی از مؤلفه‌ای اصلی تصاویری که خانم‌های بازیگر در این شبکه‌ها به نمایش می‌گذارند، پوشش و نامناسب آنها در این تصاویر است. به عنوان مثال بازیگرهایی که در سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی با کامل و گاه چادر در مقابل دیدگان مردم قرار می‌گرفتند، به ناگاه در تصاویر منتشر شده اینستاگرامی از چنان پوشش و آرایشی استفاده می‌کردند که گاه بیننده اگر به نام بازیگر نگاهی نمی‌کرد، نمی‌توانست متوجه شود این خانم بزک و دوزک کرده کدام یک از هنرمندان سینما و تلویزیونی است که با سریال‌ها و فیلم‌هایش، مخاطبان را پای تماشا نشانده. بگذریم از هنرمندانی که گاه کلاً قید منعیات را می‌زنند و با انتشار تصاویر بدون خود در این شبکه‌های اجتماعی موجی از تعجب را در افکار عمومی مردم ایجاد می‌کنند.
گذاشتن تصویر ناخن پا در اینستاگرام
پس از کلید خوردن ماجرای انتشار تصاویر اینستاگرامی، اتفاق جدیدی که رخ داد انتشار مؤلفه‌های زندگی غربی در میان تصاویر هنرمندان بود. ماجرای انتشار تصاویر سگ آقای خواننده در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام که با کمال تعجب با ۷ هزار لایک همراه بود از یک سو و عکس ناخن لاک‌زده پای خانم بازیگر با ۲۸ هزار لایک و تصویر بازیگر مردی که خیلی هم به شهرت خود در میان مخاطبان می‌نازد با لباس شنا در سواحل دریا در شبکه اجتماعی، اتفاقاتی بود که تعجب بسیاری از طرفداران همین هنرمندان را هم در پی داشت. اینکه با توجه به مسئله نجس بودن سگ در فرهنگ اسلامی، آقای خواننده با انتشار تصویر سگش در شبکه اجتماعی قصد رکوردزنی لایکی دارد و خانم بازیگر پس از انتشار صدها عکس در زوایای مختلف از خود، این بار تصویر پای لاک‌زده‌اش را روی شبکه اجتماعی می‌گذرد و از اینها گذشته بازیگر مرد دیگری که تصویر نامناسبش با پوشش شنا را در کنار دریا به نمایش می‌گذارد، نشان از این دارد که سبک زندگی ایرانی و باورهای دینی و اسلامی، انگار آخرین مسئله مورد توجه برخی از بازیگرانی است که تنها به تعداد لایک‌های پای عکس‌هایشان فکر می‌کنند.
الگو‌های اینستاگرامی!
اینکه زندگی خصوصی هنرمندان مشهور برای مردم جالب توجه است و با به وجود آمدن شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیاری از مردم توانستند بدون واسطه وارد حریم‌های خصوصی هنرمندان محبوبشان شوند شاید در آغاز ماجرای انتشار تصاویر خصوصی را به نوعی توجیه می‌کرد اما اینکه برخی از هنرمندان دیگر پرده موازین شرعی و عرفی را در انتشار تصویرشان کنار زده‌اند و بدون هیچ دغدغه‌ای به انتشار این تصاویر گاه نامناسب می‌پردازند، اتفاقی است که نگرانی‌های بسیاری را به دنبال داشته است.
منبع: sima.jamejamonline.ir

گردآوری: پورتال تفریحی ایران16

مرتبط با این بخش


ارسال به تلگرام

ارسال به واتس آپ

بازدید : 71


خواندنی ها

عکس های بازیگران

همچنین در ایران 16 بخوانید

X بستن تبليغات
X بستن تبليغات