خانه / سینما / اخبار فرهنگی و هنری / فیلم های هو شده جشنواره کن ۲۰۱۶ + تصاویر
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی
جشنواره کن ، جشنواره کن 2016

فیلم های هو شده جشنواره کن ۲۰۱۶ + تصاویر

بدترین فیلم های جشنواره

 فیلم «خریدار شخصی» که در جشنواره کن امسال با واکنش تند مخاطبان سینمایی رو به رو شد اولین و مهمترین فیلمی نیست که در تاریخ برگزاری این رویداد مهم سینمایی مورد هجمه منتقدین و مخاطبان قرار می گیرد.
«الیور آسایاس» کارگردان فرانسوی فیلم «خریدار شخصی» با بازی «کریستین استوارت» در واکنش به هو شدن این فیلم پس از پایان نمایش در جشنواره کن امسال گفت: “زمانی که به کن می آیید آماده هستید، شما آماده همه چیز هستید”.

کریستین استوارت ، جشنواره کن 2016 ، فیلم جستجو
خریدار شخصی


فیلم «راننده تاکسی» ساخته معروف «مارتین اسکورسیزی» در سال ۱۹۷۶، گرچه توانست جایزه نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را از آن کند، اما واکنش اولیه مخاطبان و منتقدان سرسخت فرانسوی به این فیلم اصلا خوشایند نبود. در واقع مخاطبان خشونت، زاویه دید پوچگرایانه و ضدقهرمان نه چندان دلچسب فیلم را نپسندیده بودند. زمانی که فیلم نخل طلا را کسب کرد از سوی حاضران در سالن هو شد اما خود «اسکورسیزی» در محل جشنواره حضور نداشت و با «رابرت دنیرو» بازیگر اصلی فیلمش برای ساخت فیلم موزیکال «نیویورک نیویورک» به آمریکا رفته بود اما این فیلم در ادامه در جوایز اسکار نیز نامزد جایزه بهترین فیلم و بازیگری مرد شد و برای حفظ در فهرست ملی فیلم آمریکا انتخاب شد.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، فیلم جستجو ، فیلم خریدار شخصی
راننده تاکسی

گرچه فیلم «داستان عامه پسند» دومین ساخته بلند سینمایی «کوئنتین تارانتینو» بلافاصله پس از نمایش در چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن در سال ۱۹۹۴ هو نشد اما زمانی که در رقابت با فیلم «قرمز» از سه گانه معروف «کریستوف کیشلوفسکی» جایزه نخل طلای بهترین فیلم را از آن خود کرد، از سوی حاضران در سالن هو شد. مخاطبان عمدتا فرانسوی ساخته «کیشلوفسکی» را بیشتر شایسته کسب جایزه بهترین فیلم کن می دانستند.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، فیلم خریدار شخصی ، فیلم راننده تاکسی
یک داستان عامه پسند

فیلم «ماجرا» ساخته «میکل آنجلو آنتونیونی» هم اکنون یکی از شاهکارهای سینمایی این کارگردان ایتالیایی محسوب می شود اما زمانی که در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم کن در سال ۱۹۶۰ به روی پرده رفت مخاطبان اصلا چنین عقیده ای نداشتند. واکنش ها به فیلم «ماجرا» پس از نمایش در کن آنچنان سخت و منفی بود که «آنتونیونی» به همراه «مونیکا ویتی» بازیگر این فیلم به سرعت سالن نمایش فیلم را ترک کردند تا از واکنش های جدی تر مخاطبان در امان باشند.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، فیلم راننده تاکسی ، یک داستان عامه پسند
ماجرا

حتما بخوانید :   عکس بازیگران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خرداد ۹۵

نمایش فیلم «ضدمسیح» ساخته «لارس فن تریه» کارگردان جنجالی دانمارکی در جشنواره کن سال ۲۰۰۹ بلوایی در جشنواره برپا کرد، این فیلم که درباره جدایی احساسی و روان شناختی یک زوج پس از مرگ کودک خردسالشان است، در طول ۱۰۸ دقیقه نمایش با خنده و هو تماشاگران رو به رو شد و زمانی که فیلم تمام شد صدای اعتراض ها به فیلم بر صدای تشویق ها غالب بود.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، یک داستان عامه پسند ، بهترین فیلم های جشنواره کن
ضدمسیح

این فیلم در نهایت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را برای «شارلوت گینزبرگ» به ارمغان آورد اما هیئت داوران جایزه کلیسای جهانی جشنواره، از این فیلم با عنوان “زن ستیزانه ترین فیلم از کسی که خود را بزرگترین کارگردان جهان می داند”، انتقاد کردند.


همچنین نمایش فیلم «آوای ماه» آخرین ساخته «فدریکو فلینی» کارگردان افسانه ای تاریخ سینمای ایتالیا در جریان چهل و سومین دوره جشنواره فیلم کن با هو شدن گسترده از سوی تماشاگران فیلم روبه روشد. منتقدین نیز فیلم را خسته کننده و بی روح معرفی و از آن انتقاد کردند، «فلینی» سه سال پس از ساخت آخرین فیلمش درگذشت.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، بهترین فیلم های جشنواره کن ، جشنواره کن
آوای ماه

پس از واکنش های نسبتا منفی به برنده شدن فیلم «داستان عامه پسند» در جشنواره کن سال ۱۹۹۶، «تارانتینو» در سال ۲۰۰۹ برای درام جنگی «حرمزاه های لعنتی» مورد انتقاد برخی مخاطبان و منتقدان در جشنواره کن قرار گرفت. برخی از مخاطبان فیلم نسبت به رویکرد تجدیدنظرطلبانه فیلم نسب به جنگ جهانی دوم واکنش نشان دادند و برخی دیگر نیز این فیلم را احمقانه و خودپسندانه دانستند که در سطح جشنواره نیست.


فیلم «گریس از موناکو» با نمایش خود در مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۴با انتقادات فراوانی رو به رو شد و پس از آن هرگز به صورت عمومی در سینماها اکران نشد. خانواده سلطنتی موناکو پیش از نمایش فیلم «گریس از موناکو» به کارگردانی «الیور داهان» در افتتاحیه جشنواره کن، در بیانیه ای این فیلم را فاقد ارجاعات تاریخی صحیح معرفی کرد و در بیانیه ای اعلام کرده بودند که تریلر منتشر شده از فیلم مؤید ماهیت تخیلی و مضحک فیلم «گریس از موناکو» است و مشخصا این فیلم براساس ارجاعات تاریخی مشکوک و اشتباه ساخته شده است.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، جشنواره کن ، جشنواره کن 2016
گریس از موناکو

نمایش فیلم «بانی قهوه ای» ساخته «وینسنت گالو» در سال ۲۰۰۳، با اعتراض گسترده نسبت مخاطبان و منتقدین به روند یکنواخت و ارائه تصاویر ضداخلاقی رو به رو شد تا جایی که «راجر ابرت» منتقد سرشناس سینمای جهان این فیلم را بدترین فیلم تاریخ جشنواره کن معرفی کرد. واکنش مخاطبان جشنواره کن به این فیلم آن قدر منفی و شدید بود که «وینسنت گالو» کارگردان این فیلم قول داد که دیگر فیلم نمی سازد و توضیح داد: “هیچ وقت قصد نداشتم فیلمی متظاهر، خودپسندانه، بی فایده و خسته کننده بسازم!

فیلم جستجو ، جشنواره کن ، جشنواره کن 2016
فیلم جستجو

از دیگر فیلم های معروفی که با واکنش منفی مخاطبان جشنواره کن روبه رو شدند می توان به «توئین پیکس: با من بر آتش برو» ساخته «دیوید لینچ»، «تصادف» ساخته «دیوید کراننبرگ»، «ماری آنتونت» به کارگردانی «سوفیا کاپولا»، «داستان های جنوب» از «ریچارد کلی»، «تنها خدا می بخشد» از «نیکلاس وندینگ رفین» «جستجو» ساخته «مایکل هازاناویسیوس» اشاره کرد.

حتما بخوانید :   کن 2017: بازیگران و هنرمندان روی فرش قرمز در روز چهارم جشنواره

دریافت بازخورد منفی در جشنواره کن همواره به معنای نقطه پایان موفقیت یک فیلم نبوده است و ارزش های بسیاری از این فیلم ها همانند «راننده تاکسی» اسکورسیزی و «آوای ماه» آنتونیونی با گذشت زمان برای مخاطبان آشکار شد.


فیلم «از ته دل وحشی» ساخته «دیوید لینچ» گرچه توانست نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن در سال ۱۹۹۰ را تصاحب کند اما پس از نمایش در جشنواره با صدای اعتراض و هو برخی مخاطبان رو به رو شده بود که نسبت به خشنونت بیبش از حد و صحنه های شکنجه فیلم معترض بودند. اما این فیلم تحسین کنندگان فراوانی نیز داشت تا جایی ک جایزه اصلی جشنواره را کسب کرد.

فیلم هایی که در جشنواره کن هو شدند ، جشنواره کن ، جشنواره کن 2016
از ته دل وحشی

فیلمهای هو شده در + تصاویر

فیلمهای هو شده در جشنواره کن ۲۰۱۶ + تصاویر
منبع : ایسنا
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای

مطلب پیشنهادی

زهرا امیرابراهیمی و گلشیفته فراهانی, گلشیفته فراهانی, زهرا امیرابراهیمی, کن, کن 2017, جشنواره کن, جشنواره کن 2017

گلشیفته فراهانی در آغوش زهرا امیر ابراهیمی در جشنواره کن 2017

گلشیفته فراهانی در غوش زهرا امیر ابراهیمی زهرا امیرابراهیمی بازیگر مهاجر ایرانی امسال با انیمیشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *