ایران16 / اخبار / حوادث / قاتل جوان پس از ۱۳سال حبس از اعدام رهایی یافت
قاتل جوان پس از ۱۳سال حبس از اعدام رهایی یافت
قاتل جوان پس از ۱۳سال حبس از اعدام رهایی یافت

قاتل جوان پس از ۱۳سال حبس از اعدام رهایی یافت

رئیس دادگاه عمومی فاریاب:

قاتل جوان پس از ۱۳سال حبس از اعدام رهایی یافت

 

رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب گفت: با رضایت اولیای‌دم قاتل جوان محکوم به قصاص پس از سیزده سال حبس از طناب‌دار رهایی یافت.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کرمان، مهدی اکبری اظهار داشت: قاتل 13سال پیش در شهرستان قلعه‌گنج بر اثر یک نزاع و عدم کنترل خشم آنی مرتکب قتل مرحوم ماندگاری از بزرگان این منطقه شده بود.
وی با بیان اینکه حکم قصاص متهم، از سوی دادگاه قطعی شده بود،عنوان کرد:خانواده مرحوم ماندگاری در ایام پر خیر برکت میلاد پیامبراکرم(ص) و امام صادق(ع) با حضور در زندان کهنوج با رضایت خود زندگی تازه‌ای به یک جوان نادم و پیشمان بخشیدند.
رئیس دادگاه‌عمومی فاریاب گفت: پس از یک‌سال و با تلاش‌های مجدانه  مقامات قضائی، مجموعه مدیریت سابق زندان و بنیاد شهید کهنوج و با حضور دوتن از سران طوایف در منزل مرحوم ماندگاری این رضایت حاصل گردید.
وی همچنین با اشاره به آیه 149 سوره نساء افزود: گذشت از بدی‌ها و کارهای خطا و زشت ایشان سبب می‌شود تا خداوند نیز از مقام عفو گذشت نسبت به وی وارد شود و از کردارها و رفتارهای زشت او چشم‌پوشی کند.
اکبری گفت: همزمان با اعیاد پرخیر و برکت هفده ربیع‌الاول، برداشتن طناب‌دار از گردن قاتل صحنه‌ای زیبا و فراموش نشدنی در زندان کهنوج ایجاد کرد تا خصلت انسانی و گذشت و پهلوانی و مردانگی بیش از پیش در جامعه نهادینه شود وهیچ‌گاه سجده شکر و اشک‌های زندانبان سابق کهنوج  را فراموش نخواهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: اقدام ارزشمند همه وابستگان خانواده مقتول به ویژه همسر بزرگوار و فرزندان  مهربان وی در تاریخ فداکاری و گذشت و بزرگواری مردمان جنوب استان کرمان برای همیشه به ثبت رسید.

فیلم کامل جفتگیری اسب ها

فیلم کامل جفتگیری اسب ها