خانه / اخبار / اقتصادی / قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران چقدر است ؟
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی
قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران چقدر است ؟

قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران چقدر است ؟

اعلام قیمت و در خارج از ایران

قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران اعلام شد . معاون صادرات خودروسازی سایپا قیمت پراید و تیبا در کشورهای عراق و آذربایجان را اعلام کرد.

محسن در گفت وگویی ، اظهار کرد:خودروهایی که در ایران عرضه می شود آپشن ها و تجهیزات بیشتری نسبت به خودروهایی که برای صادرات تولید می شود، دارند.

وی با بیان اینکه در برخی از کشورهای هدف صادراتی، بیشتر از تجهیزات و استانداردهای خودرویی که در ایران اجباری است، اجباری نیست و رعایت نمی شود، خاطرنشان کرد:به همین خاطر برخی تجهیزات و آپشن ها بر روی خودروهایی که برای صادرات تولید می شوند نصب نمی شود.

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا ادامه داد:به عنوان مثال در حال حاضر پراید بدون کیسه هوا و بدون سیستم ترمز ABS که در ایران اجباری است و با موتور یورو 2 برخلاف مورتو یورو 4 در ایران و همچنین بدون هزینه هایی چون بیمه شخص ثالث در داخل، به قیمت 8300 دلار به مشتریان عراقی عرضه می شود.

حتما بخوانید :   بررسی تویوتا GT86

وی افزود:تیبا نیز بدون تجهیزات و آپشن هایی چون کیسه هوا و سیستم ترمز ABS تقریبا به قیمت 8500 دلار در عراق عرضه می شود در حالیکه قیمت این در ایران با کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و هزینه هایی چون بیمه شخص ثالث که اجباری است، حدود 24 میلیون تومان است.

قیمت پراید و تیبا

تیبا به قیمت 8500 دلار در عراق عرضه می شود

جوان با بیان اینکه پراید بدون تجهیزات یاد شده به قیمت 6000 دلار در آذربایجان عرضه می شود، خاطرنشان کرد:تیبا نیز بدون برخی تجهیزات و آپشن های آن در ایران، به قیمت 7200 دلار در آذربایجان عرضه می شود.

وی در پاسخ به اینکه دلیل تفاوت قیمت پراید و تیبا در دو کشور عراق و آذربایجان چیست، اظهار کرد:دلیل این تفاوت قوانین و مقررات داخلی مانند هزینه های شماره گذاری و غیره در کشورهای عراق و آذربایجان است که باعث تفاوت قیمت ها می شود.

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا ادامه داد:قیمت پراید و تیبا در ایران با توجه به تجهیزات و آپشن های آنها در داخل ارزان تر از کشورهای دیگر است ضمن آنکه از قیمت حدودا 20 میلیون تومانی پراید در ایران حدود شش میلیون تومان آن مربوط به خودروساز نبوده و صرف هزینه هایی چون بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، شماره گذاری، سود بانکی و غیره می شود.

حتما بخوانید :   گرفتن تست شخصیت از متقاضیان دریافت گواهینامه؟

وی خاطرنشان کرد:با توجه به آنکه مردم به های صادراتی حساس هستند می توانند با مراجعه به سایت های اینترنتی خرید و فروش خودرو در کشورهای هدف صادراتی مانند سایت ام ردی (mredy.com) در عراق، از قیمت خودروهای ایرانی در خارج از کشور مطلع شوند.

قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران چقدر است ؟

منبع : ایسنا
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
loading...

مطلب پیشنهادی

مقایسه خودروی زیبای دنا پلاس با دنا + تصاویر

مقایسه خودروی زیبای دنا پلاس با دنا + تصاویر

خودروی دنا پلاس رونمایی شد و بزودی وارد بازار خواهد شد اما این خودرو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *