نشانه های سرطان سینه در زن ها

    در این بخش مهم با علائم و نشانه های سرطان سینه در خانم ها بیشتر آشنا شوید. و این نکته مهم را هم بدانید که سرطان سینه در آقایان هم شایع می باشد پس در بخش پزشکی در سایت نازوب علائم و نشانه های سرطان سینه در آقاین را نیز مطالعه کنید. به گفته یک […]

نشانه های سرطان سینه در زن ها
نشانه های سرطان سینه در خانم ها

در این بخش مهم با علائم و نشانه های سینه در خانم ها بیشتر آشنا شوید. و این نکته مهم را هم بدانید که سینه در آقایان هم شایع می باشد پس در بخش در سایت نازوب علائم و نشانه های سینه در آقاین را نیز مطالعه کنید.

به گفته یک فلوشیپ انکولوژی، ترشح غیر عادی از نوک پستان علامت مهمی در تشخیص به شمار می‌رود که در این ، اگر ترشحات، سبز رنگ باشند دلیل وجود کیست‌های فیبروآدنوز، یائسگی و گشادشدگی مجاری شیری و در صورتی که ترشح خون‌‎آلود باشد نشانه سرطان پستان است.

زمانی در این باره گفت: تعداد فرزندان یکی از عواملی به شمار می‌رود که می‌تواند در برابر ابتلا به سرطان پستان در میان اثرات پیشگیرانه بر جای بگذارد. خطر ابتلا به در زنانی که به کودکان خود شیر می‌‎دهند بسیار کمتر از دیگران است.

وی بالا بودن سن و همچنین افزایش سن در هنگام نخستین حاملگی را از عوامل بروز این دانست و افزود: با توجه به اینکه در جوامع غربی میل به و حاملگی بسیار کاهش یافته و همچنین در بین زنان غربی، تغذیه کودک با شیر مادر تقریبا فراموش شده است، می‌‌‎توان نتیجه گرفت که در دیگر کشور‌ها نیز این خطر بالقوه وجود دارد که با روی آوردن به فرهنگ غرب، در آینده منتظر شیوع بیشتر این بیماری میان زنان باشیم.

حتما بخوانید   قهوه و نکات مهم برای مصرف آن

این فلوشیپ همچنین مهم‌ترین عامل در تشخیص سرطان پستان را خود بیمار دانست و گفت: بیمار مبتلا به سرطان پستان نخستین فردی است که متوجه علائم و تغییرات در قسمت سینه خود می‌شود. از جمله سینه می‌توان به وجود توده در پستان، تغییرات پوست در نواحی سینه، زخم و وجود اختلالاتی در نوک پستان و همچنین درد در این ناحیه اشاره کرد. وی اذعان کرد: بیمار باید به محض احساس علائم مهم مانند درد، توده و تورم در سینه خود به پزشک مراجعه کند و از ترس ابتلاه به بیماری و سرطان، آن را انکار کند؛ زیرا با به تعویق افتادن مراجعه به پزشک، پیش‎آگهی بیماری نیز بد‌تر و وخیم‌‎‌تر می‌‎شود.
شط
زمانی با اشاره به تغییرات پوست پستان گفت: فرورفتگی در پوست قسمت پستان به نفع سرطان پستان تمام می‌شود و حتی اگر خیلی خفیف باشد هم توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر گونه فرورفتگی یا کشیده شدن پوست به داخل نسوج هر چه سریع‌تر به پزشک معالج مراجعه شود زیرا این فرورفتگی زنگ خطری برای احتمال وقوع سرطان محسوب می‌شود. وی افزود: اگر روی یک توده قابل لمس در قسمت‌هایی از پستان، رنگ پوست به رنگ پرتقال درآمده باشد، این رنگ علامت مشخصه سرطان است. در واقع رنگ قرمز پوست، معمولا عفونت را طرح می‌کند.

حتما بخوانید   مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان

توکشیدگی یا فرورفتگی نوک پستان نیز احتمال یک ضایعه عمیق و سفت مثل سرطان یا گشاد شدن مجاری شیری را تقویت می‌کند. او افزود: ضایعات پوستی از جمله اگزما در ناحیه نوک پستان یا هاله رنگی در این قسمت اگر یک‌طرفه باشد، علامت یک نوع بیماری به نام بیماری «پاژه پستان» است که تظاهری از سرطان به شمار می‌رود.

 

منبع :

  • بازدید : 200 بار
  • بدون نظر
  • انتشار : 13 آبان 94

برای ورود به کانال تلگرام خفن ترینها کلیک کنید
X بستن تبليغات
X بستن تبليغات