خانه / اخبار / خواندنی و دیدنی / پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)
مهره مار اصل

پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)

پسری با عجیبی به شکل بیضه ()

 

بیماری عجیبی که صورت پسر نوجوان را وحشتناک کرده بود ، با یک عمل موفقیت آمیز شد . توموری که روی بینی این پسر رشد کرده بود ,بینی او را شبیه بیضه نموده بود . چهره وحشتناک پسری را مشاهده می کنید که عجیب و زشت ترین تومور دماغ را دارد !!

پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)

یک نوجوان 13 ساله هندی، مبتلا به آنسفالوسل(بیرون زدگی مغز از جمجمه) طی یک عمل جراحی موفقیت آمیز به سلامتی کامل دست پیدا کرد.

 

پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)

 

یک گروه 10 نفری از جراحان موسسه علوم پزشکی آمریتا، این توده به اندازه یک توپ بیس بال را از بینی این نوجوان خارج کردند.مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های نادر اعلام کرد هر ساله حدود 375 نفر فقط در ایالت متحده به این بیماری مبتلا می‌شوند.

 

پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)

 

یک عنصر ژنتیکی در این بیماری دخیل بوده و اغلب ‌هایی که سابقه بیماری‌های اسپینا بیفیدا ( مهره‌شکاف نقص مادر زادی لوله عصبی/نخاع و بیرون‌زدگی نخاع از حفره باز در ستون فقرات است) و آنانسفالی (بی‌مٌخ‌زایی اختلال مغزی ناشی از نقص در کانال عصبی بوده و به دلیل عدم بسته‌شدن انتهای کانال عصبی پدید می‌آید) بیشتر دیده می‌شود.

حتما بخوانید :   وحشتناک ترین حملات حیوانات به انسان 15+/جالب و دیدنی

 

پسری با بینی عجیبی به شکل بیضه (تصاویر)

 

آنسفالوسل یک بیماری مادرزادی نادر است که بخشی از مغز خارج از جمجمه رشد می‌کند. در این بیماری بخش‌هایی از مغز به صورت برآمدگی، از طریق روزنه‌های جمجمه بیرون زده و پوست و یا غشاء نازکی روی آن را می‌پوشاند.

 

بهترین زمان برای تشخیص بیماری آنسفالوسل، قبل از تولد نوزاد است. این بیماری توسط سونوگرافی قبل از تولد تشخیص داده می‌شود.

 

اغلب جنین‌هایی که این نقص را دارند، قبل از هفته بیستم بارداری می‌میرند. اما حدود 20 درصد موارد زنده به آمده و تنها نیمی از آنها زنده می‌مانند.

 

گرچه علت دقیق این بیماری مشخص نیست اما انسفالوسل‌ها از شکستن کامل لوله‌های عصبی در طول رشد جنین به وجود می‌آیند. تحقیقات نشان داده است که تراتوژن ها (موادی که به عنوان عامل نقص جنین به هنگام تولد شناخته شده اند)

 

و تریبان آبی (مایعی که برای رنگ آمیزی بافت های مرده و سلولهای آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد) و آرسینک ممکن است به جنین درحال رشد آسیب رسانده و دلیل ابتلاء به آنسفالوسل شود.در حال حاضر هیچ راه شناخته شده‌ای برای جلوگیری از این بیماری وجود ندارد.

حتما بخوانید :   عمل زیبایی بینی بازیگر مشهور زن! +عکس های قبل و بعد از عمل زیبایی
مهره مار اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *