کودک 3 ساله با روده و کبد بیرون از شکم! + تصاویر
Iran16 سه شنبه 28 دی 1395

کودک 3 ساله با روده و کبد بیرون از شکم! + تصاویرروده بیرون , exomphalos , کودک عجیب , عکس بیماری عجیب , بیرون ریختن روده از شکم , کیسه اطراف ناف , کبد بیرون از شکم پسربچه 3 ساله , جراحی سخت
کودک با یک مشکل مادرزادی متولد شده بود و همین اختلال با رشد غیرطبیعی پوست شکم کیسه ای تولید کرده بود که کبد و روده داخل آن قرار گرفته بود. جراحی حساس جان او را نجات داد.

کبد و روده بیرون از شکم کودک 3 ساله جراحی شد

پسربچه 3 ساله بعد از دیدار و آشنایی با یک پزشک انگلیسی از مشکلی دردناک رهایی یافت. “اتان سوگلو ” 3 ساله اهل کشور غنا با یک عارضه به نام Exomphalos متولد شد.

کبد و روده بیرون

ماجرای درمان کودکی که کبد و روده بیرون از شکم داخل یک کیسه بود

Exomphalos باعث تولید کیسه ای برای نگه داری روده بیرون از شکم پسربچه شد

Exomphalos در حقیقت ضعف دیواره شکم بچه است که ناف در آن دچار مشکل می شود و این ضعف اجازه می دهد تا محتویات شکم ، به طور عمده به خصوص روده و کبد به بیرون از حفره شکم و داخل کیسه ی شلی که ناف را احاطه کرده است وارد شوند.

روده بیرون از شکم

پسربچه ای با کبد و روده بیرون از شکم

ماجرای جراحی کودکی که روده هایش بیرون از شکمش قرار داشت

تابستان سال گذشته دکتر ” دیوید ویلیام ” در یک دوره به عنوان معلم زبان انگلیسی در رادیو مشغول بود و همان جا با پدر ” اتان” که یکی از کارکنان ایستگاه رادیو بود آشنا شد و از مشکل مطلع گشت. دکتر ویلیام برای درمان نیاز به عکسبرداری و آزمایشات دقدیق داشت به همین ” اتان ” و خانواده اش به انگلستان سفر کردن تا دوره درمان و معالجه در آنجا انجام شود. دکتر ویلیام در مصاحبه با دیلی میل گفت :بعد از صحبت با پدر بیمار قرار شد برای معاینه او به منزلشان بروم . با خود فکر می کردم احتمالا یک توده ی کوچک روی شکم پسربچه ای 2 ساله است که به راحتی قابل جراحی است اما با دیدن اتان متعجب شدم . در طول دوره 30 ساله پزشکی ام چنین موردی ندیده بودم ، با اینکه شک داشتم به آنها گفتم که می توانم برای درمان به انها کمک کنم. پدر خانواده گفت که پسرش را برای معالجه نزد دهها جراح برده است اما هیچ کدام درمان او را نپذیرفتند و همین نگرانی های پدرانه من را برای جراحی و درمان مشتاق تر کرد.

جراحی سخت روده بیرون

پزشک و بیماری جراحی سخت روده بیرون از شکم به دلیل اختلالی عجیب

کیسه ای که دراطراف ناف کودک شکل گرفته بود دیواره ای نازک از لایه پوستی داشت و همین موجب نگرانی بیشتر می شد . خانواده تا حد ممکن مراقب ” اتان ” بودند و او حتی اجازه بازی کردن در بیرون از خانه را نداشت چرا که پزشکان درباره پاره شدن این کیسه با برخوردی هرچند بدون شدت هشدار داده بودند. بعد از انجام آزمایشات و برگزاری کمیسیون پزشکی ” اتان ” تحت عمل جراحی قرار گرفت و حالا در شرایط نرمال به بازگشته است . او بعد از گذشت مدت کوتاهی توانسته به محیط بازی با بچه ها رفته و لذت سلامتی و طبیعی را احساس کند.

کودک 3 ساله با روده و کبد بیرون از شکم! +

منبع : گروه ترجمه نمناک
yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر