اتحادیه اروپا یکشنبه پایان تحریم های ایران را اعلام می‌کند

تبلیغات

تازه های سیاسی

اتحادیه اروپا یکشنبه پایان تحریم های ایران را اعلام می‌کند

اخبار,اخبارسیاست خارجی ,اتحادیه اروپا

خبرگزاری فرانسه گزارش داد یکشنبه ۲۶ مهر اتحادیه اروپا پایان تحریم های ایران را اعلام می کند البته اجرای این تصمیم به اظهارنظر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تعهدات تهران در قبال برجام موکول می شود.

یک منبع خبری غربی می گوید روز یکشنبه هفته آینده اتحادیه اروپا پایان رسمی تحریم های ایران را اعلام می کند البته اجرای این تصمیم منوط به اظهارنظر و تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

در حالی که مقدمات اجرای «برجام» در ایران و کشورهای 1+5 در حال پیگیری است، یک رسانه مطرح غربی از اعلام پایان تحریمهای اتحادیه اروپا در روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.

خبرگزاری فرانسه امروز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک غربی گزارش داد که اتحادیه اروپا روز یکشنبه پایان رسمی تحریمهای ایران را اعلام خواهد کرد.

به گفته این منابع دیپلماتیک، تصمیم پایان تحریمهای ایران تا پایان سال جاری میلادی و پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره آنکه تهران تعهداتش در قبال برجام را انجام داده گواهی دهد، اجرایی خواهد شد.

یک منبع دیپلماتیک ناشناس در این باره گفت: «اتحادیه اروپا چارچوب قانونی برای برداشتن همه تحریمهای اقتصادی و مالی مربوط به هسته ای اتخاذ خواهد کرد اما این تصمیم قطعا وقتی اجرایی خواهد شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی همه کارهای (ایران) را تایید کند».

این منبع ناشناس افزود: «ارزیابی من آن است که انتظار می رود اجرای این تصمیم  در پایان سال جاری(میلادی) یا آغاز سال آینده باشد البته وقتی که آژانس بین المللی انرژی اتمی چراغ سبز بدهد».
اخبار  سیاست  خارجی  –   فارس

لطفا برای حمایت از ما روزانه یک بار روی بنر زیر کلیک کنید

عکس لختی عکس لختی دانلود-سریال-عاشقانه

مطالب مرتبط

تخفیفان

نظرات


X بستن تبليغات
X بستن تبليغات