3

استایل ترانه علیدوستی بعد از مادر شدن

 ترانه علیدوستی بازیگر توانمند سینمای کشورمان جزو بازیگرانی بود که بعد از مادر شدن استایل و سبک پوشش کمی متفاوت با قبل را به خود گرفت.

ترانه علیدوستی می گوید : سال 93 از بهترین سال های زندگی ام بود چون تمام این سال را مادر بودم». این جمله بخشی از گفت وگوی ترانه علیدوستی با تی وی پلاس در آستانه سال جدید است؛ روزهایی که فیلمبرداری سریال «شهرزاد» قطع شده بود تا او در کنار حنا خانومش، شروع سال 94 را جشن بگیرد.

ترانه علیدوستی ، ترانه علیدوستی و همسرش ، استایل ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی، ستاره سینمای ایران در نخستین حضور سینمایی اش در فیلم « من ترانه 15 سال دارم»، مادر شدن را تجربه کرد اما تا تجربه واقعی مادر شدن راه زیادی باقی مانده بود. ترانه علیدوستی 14 سال بعد و در آستانه 30 سالگی مادر دختری به نام حنا شد.

گذشتن از مرز 20 و وارد 30 سالگی شدن برای تمام خانم ها با تغییرات زیادی همراه است که برای ترانه به دلیل مادر شدن در همین زمان، پررنگ تر و جدی تر بود.

 

به سمتی دیگر 

عبور از 20 و وارد 30 سالگی شدن، مقطعی است که اغلب خانم از اسپرت پوشیدن به سمت رسمی پوشیدن حرکت می کنند. کم کم کفش های کتونی، جای خودشان را به کفش های پیاده روی ظریف تر می دهند که حالت نیمه رسمی دارند. رنگ لباس ها با وسواس بیشتری انتخاب می شود و شلوار جین، کاربرد هر روزه و همیشگی خودش را ندارد.

ترانه علیدوستی و همسرش ، استایل ترانه علیدوستی ، ترانه علیدوستی

باید گفت ترانه علیدوستی هم این مقطع را که با مادر شدنش همراه بوده تجربه کرده است؛ البته تغییر استایل او را نمی توان به اسپرت و رسمی تقسیم کرد. ترانه در دوران 20 سالگی به لباس های گشاد و با برش آزاد علاقه بیشتری داشت و حالا اغلب با لباس های برش فیت کات دیده می شود. نخستین نکته این است که مانتوهایی با برش آزاد و گشاد، هر چند باعث ایجاد تیپ خاص و متفاوت می شوند اما چندان راحت نیستند و نسبت به سایر نمونه ها، دست و پا گیر محسوب می شوند.

 

به ویژه اگر این مدل مانتو به صورت جلوباز طراحی شده باشد، برای مادران توصیه نمی شود چون با راه افتادن بچه ها، سرعت مادرها آزموده می شود. مادرها باید سرعت عمل بالایی داشته باشند تا بهترین عکس العمل را در برابر حرکات تند و تیز بچه ها انجام بدهند و از خطر احتمالی جلوگیری کنند. این مدل مانتوهای گشاد و جلوباز انتخاب خوبی برای این موقعیت نیستند.

 

کلاسیک پوشی 

مروری بر انتخاب لباس های ترانه از شهر زیبا تا استراحت مطلق نشان می دهد که حالا سبکی برای لباس پوشیدن خودش انتخاب کرده است. تا چند سال پیش مینای کنعان، با لباس هایی دیده می شد که چندان انتخاب شده به نظر نمی رسیدند اما حالا انگار تاکید بر پوشیدن با طراحی کلاسیک دارد.

برای درک بیشتر می توان حضور او را در دو جشنواره خارجی بررسی کرد؛ جشنواره هند و ویتنام. مانتوی قهوه ای روشن با لبه دوزی سنتی جای خودش را به پیراهنی بلند مشکی داده است. پیراهنی ساده و دکمه دار که فرم کلاسیک یک پیراهن زنانه را دارد.

در مراسم اکران خصوصی فیلم « استراحت مطلق» او کت و پیراهنی به تن داشت که نشان می داد، در سبک کلاسیک پوشی ثابت قدم است. البته در این مدت رنگ مشکی هم انتخاب اول الی بوده است. مشکی شاخص رنگ های کلاسیک است اما ترکیب لباس های فیت کات با رنگ مشکی، ست موفقی برای پوشاندن چاقی است. اضافه وزن محدود را به راحتی می توان با این ترکیب پنهان کرد.

ترانه علیدوستی ، ترانه علیدوستی ، ترانه علیدوستی و همسرش

به روز و به مد 

به نظر نمی رسد که ترانه یا به قول دخترش، «مامان ت ت» اضافه وزن چشمگیری را در دوران بارداری و زایمان تجربه کرده باشد، او توانسته تناسب اندام خود را حفظ کند.

ترانه علیدوستی این روزها به مراتب از روزهای نوجوانی اش به روزتر است؛ این را از انتخاب های سال 93 او می توان گفت. در حالی که در زمستان گذشته کت های چرمی بخشی از جریان مد بودند، دختر معصوم چهارشنبه سوری در مجامع عمومی بیشتر با پالتوکت های چرمی حاضر شد. البته نباید فراموش کرد که این لباس های چرمی، طراحی ساده کلاسیک، برش فیت کات داشتند و مشکی بودند.

تمام آن چیزهایی که استایل امروز ترانه علیدوستی را می سازند، استایلی متفاوت از سال های دور که او برای این روزهای مادر بودن انتخاب کرده است. یک نکته را نمی توان از قلم انداخت که ترانه همیشه به چرم علاقه داشته و این علاقه را حفظ کرده است. او در اغلب زمستان ها با کت های چرمی مختلف دیده می شود؛ گاهی چرم چرخ دوزی شده و گاهی چرم ساده، در انتخاب های مامان ت ت برای شرکت در فرش قرمز و برنامه تلویزیونی جای داشتند

استایل ترانه علیدوستی بعد از مادر شدن

استایل ترانه علیدوستی بعد از مادر شدن2.6/554
منبع : سیب سبز
لینک کوتاه : https://www.iran16.com/?p=62369
  • 692 بازدید

ویدیوهای مشابه

ثبت دیدگاه