خانه / اخبار / اقتصادی / اسکناس‌ های جدید آمریکا با تصویر زنان
مهره مار اصل

اسکناس‌ های جدید آمریکا با تصویر زنان

فرصت ویژه :   زدودن دائمی موهای زائد صورت و بدن برای همیشه!!

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی, اسکناس‌ های جدید آمریکا

اسکناس های در با تصاویر ها
جک لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا ۱۰ روز پیش اعلام کرد که به‌زودی در پشت ‌های ۲۰ دلاری تصویری از هریت تابمن، بانوی مبارز آمریکایی حک خواهد شد

به  گزارش  فرصت امروز ؛ هریت تابمن، بانوی مبارز علیه برده‌داری و یکی از موفق‌ترین مدیران راه‌آهن سری در آمریکا بود. او در زمان حیاتش به ۳۰۰ برده آمریکایی کمک کرد تا از طریق راه‌آهن سری به ایالت‌هایی فرار کنند که برده‌داری در آنها منسوخ شده بود.

طبق اعلام وزیر خزانه‌داری آمریکا اسکناس‌های ۵ دلاری و ۱۰ دلاری نیز در این کشور بازطراحی می‌شوند. در پشت این دو اسکناس نیز تصویر دیگری چاپ خواهد شد. اکنون روی اسکناس ۱۰ دلاری در آمریکا تصویر الکساندر همیلتون، نخستین وزیر خزانه‌داری آمریکا و روی اسکناس پنج دلاری تصویر آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا نقش بسته است.

طبق اعلام مقامات آمریکایی در روی این دو اسکناس این تصاویر حفظ خواهد شد اما پشت اسکناس‌ها تصویر دو زن دیگر نقش خواهد بست.

به‌گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، هنوز تاریخ دقیقی برای طراحی مجدد و معرفی اسکناس‌های جدید ۲۰ دلاری مشخص نشده است، اما مجموعه اسکناس‌هایی که قرار است طراحی مجدد شوند تا سال ۲۰۳۰، همزمان با یکصدمین سالگرد دادن حق رأی به زنان رونمایی می‌شوند.

به‌نظر می‌رسد بازطراحی اسکناس در آمریکا چندان هم کار ساده‌ای برای مقامات این کشور نباشد چون آخرین بار سال ۱۹۲۹ این کار انجام شده و تصویر اندرو جکسون، هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا جایگزین گروور کلیولند، دیگر رئیس‌جمهور آمریکا شده بود.

حتما بخوانید :   بیان احساسات به تقویت رابطه چقدر کمک می‌کند؟

اکنون اسکناس‌های ۲۰ دلاری در آمریکا پس از اسکناس‌های یک دلاری و ۱۰۰ دلاری سومین اسکناس در آمریکا است که بیشترین گردش را در بازارهای این کشور دارد. براساس اعلام مقامات آمریکایی، اسکناس ۲۰ دلاری ۲۳ درصد چرخه اسکناس را سال گذشته میلادی در این کشور در اختیار داشت. اسکناس‌های یک دلاری که بیشترین چرخه را در این بازار دارند، ۳۰ درصد و اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری که رتبه دوم را دارند، ۲۸ درصد کل اسکناس‌ها را تشکیل می‌دهند.

همچنین طبق آمار، اسکناس‌های ۱۰ دلاری ۵ درصد چرخه مالی را در آمریکا در اختیار دارند و ۵ دلاری‌ها با کمی اختلاف نسبت به ۱۰ دلاری، ۴/۲ درصد از اسکناس‌های در چرخش آمریکایی‌ها را تشکیل می‌دهند.

براساس تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی آمریکا منتشر کرده، در سال ۲۰۱۵ هزینه چاپ هر یک اسکناس ۲۰ دلاری ۱۰/۶ سنت بود. هر اسکناس ۱۰ دلاری ۹/۹ سنت هزینه برمی‌دارد و هر اسکناس ۵ دلاری هزینه‌ای برابر با ۱۰/۹ سنت  دربردارد.

به این ترتیب دولت آمریکا بودجه زیادی باید برای جایگزین کردن اسکناس‌های بازطراحی شده با اسکناس‌های قدیمی بپردازد.

حتما بخوانید :   خیانت های جنجالی ستارگان مشهور هالیوودی + عکس

به‌گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا قرار است اسکناس‌های ۲۰ و ۵ دلاری زودتر از اسکناس ۱۰ دلاری بازطراحی و تولید شوند، اما برای اسکناس ۱۰ دلاری به‌ظاهر زمان بیشتری لازم است. تصمیم نهایی درباره زمان دقیق چاپ و عرضه این اسکناس‌ها با دولت است.

تلاش برای تغییر چهره اسکناس‌ها در آمریکا از سال ۲۰۱۳ آغاز شد. نخستین درخواست این کمپین‌ها تغییر طرح اسکناس ۱۰ دلاری بود. طرح اولیه نیز که ماه ژوئن سال گذشته مطرح شد این بود که طراحی روی اسکناس‌های ۱۰ دلاری تغییر کند اما حالا طرح نهایی برای تغییر روی اسکناس ۲۰ دلاری است.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از این طرح در همان ابتدا استقبال کرد. این طرح اگرچه برای دولت هزینه‌بر خواهد بود اما برای کمپین‌هایی که مدت‌ها تلاش کردند تا این طرح عملیاتی شود، یک پیروزی است.

منبع بیتوته

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
موکن لمسی بدون درد شارژی جیبی موکن لمسی فلالس  Flawless بدون درد

مطلب پیشنهادی

عکسهای جدید بی حجاب بازیگران ایرانی زن

عکس های زننده و بی حجاب بازیگران زن ایرانی حجاب بازیگران زن ایرانی / حجاب/ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *