ایران16 / مذهبی / اطلاعیه آستان حضرت عباس(ع) درباره تعداد زائران اربعین کربلا

اطلاعیه آستان حضرت عباس(ع) درباره تعداد زائران اربعین کربلا

به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی «کفیل»؛
اطلاعیه آستان حضرت عباس(ع) درباره تعداد

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی «کفیل»، در این آمارگیری که توسط دوربین‌های با تکنولوژی بالا انجام گرفته است، مراسم زیارت حسینی به صورت کاملا مستند به‌عنوان بزرگترین تجمع بشری با خدمات رایگان در جهان و طول تاریخ معرفی شده است.

در اطلاعیه هیئت امنای آستان مقدس عباسی آمده است:

«السلام على الحسین وعلى علیّ بن الحسین وعلى أولاد الحسین وعلى أصحاب الحسین(علیهم السلام)

پس از عرض تسلیت به پیشگاه امام زمان(عجّل الله فرجه الشریف) و مراجع عظام تقلید و امت اسلام به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، از خداوند متعال می‌خواهیم تا بلاد اسلامی را از هر نوع گزندی محفوظ داشته، ضمن قبولی طاعات و عبادات زائران، ایشان را سالم به خانه و کاشانه خویش بازگردانده، ثواب زیارت برای مجاهدان در میادین نبرد با تکفیریون داعشی منظور فرماید.

داغ خفن :   تصادف خونین اتوبوس زائران اربعین در آزادراه پل زال + اسامی

کربلای معلی این افتخار را داشت تا به زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در جریان زیارت میلیونی خدمت‌رسانی کند. در این مسیر عتبات مقدسه کربلا نیز بیشترین بهره را در خدمت‌رسانی به زائران داشته‌اند.

از جمله این خدمات، اقدام ارزنده ثبت آمار تعداد زائران توسط نصب دوربین‌های پیشرفته در سه محور بغداد ـ کربلاء، نجف ـ کربلاء و بابِل ـ کربلاء از روز ۷ لغایت ۲۰ صفر ۱۴۳۸ هجری قمری در طول ساعات روز و ساعات اولیه شب بوده است.

آمارگیری حرکت زائران در طول شب به دلیل کاهش نور و دید در این آمار وارد نگردیده و مسیرهای العطیشی ـ کربلاء و عین التمر ـ کربلاء را شامل نمی‌گردد. این آمار صرفا افرادی را که با پای پیاده به سمت کربلاء در حرکت بوده‌اند سرشماری نموده و تعداد کل افراد شمارش شده در این مسیر۱۱،۲۱۰،۳۶۷ نفر است.

از خداوند متعال می‌خواهیم تا خدمات همگان را مورد قبول قرار داده و همگان را برای انجام آنچه رضایت و خوشنودی او در آن است موفق بدارد».

داغ خفن :   حرم مولاعلی(ع) پذیرائی از زائران اربعین را آغاز کرد/تصاویر

 

ایکنا

تصادف خونین اتوبوس زائران اربعین در آزادراه پل زال + اسامی

تصادف خونین اتوبوس زائران اربعین در آزادراه پل زال + اسامی