به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، سرهنگ علیرضا مشایخ یکشنبه با تشریح این پرونده اظهار داشت:سه نفر با لباس شخصی و مسلح به یک قبضه اسلحه کلاشینکف با استفاده از تابلوی ایست،خودروها را نیمه شب در یکی از جاده های برون شهری بندرعباس متوقف کرده و در پوشش گشت نامحسوس از آنان مدارک خودرو و هویتی می خواستند.

وی ادامه داد:در آخرین اقدام ،اعضای این گروه بامداد یکشنبه یک دستگاه خودروی تویوتای دوکابین را متوقف کرده و در حال بردن دو سرنشین آن به همراه خودرو بودند که در طول مسیر، افراد دزدیده شده با سارقان مسلح درگیر شدند که در جریان این درگیری یکی از سارقان در تیراندازی توسط همدست خود کشته شد.

به گفته این مقام انتظامی به دنبال این درگیری ،سارق مسلح دوم توسط سرنشینان خودرو و با همکاری اهالی یکی از روستاهای منطقه و عوامل بسیج دستگیر شد.

حتما بخوانید :   خودکشی جوان گچسارانی از ارتفاع ۸ متری + عکس

سرهنگ مشایخ اضافه کرد:سارق سوم نیز کهخ با یک دستگاه خودرو زانتیا ،همدستان خود را همراهی (اسکورت )می کرد از محل حادثه گریخت.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس ادامه داد:نیروهای پلیس نیز در کمترین زمان ممکن به محل حادثه رسیده و سارق دستگیر شده را تحویل گرفته و به سرکلانتری بندرعباس منتقل کردند.

وی سارق مسلح دستگیر شده را ‘ه _ز ‘ اهل حاجی آباد و ساکن محله دوهزار بندرعباس معرفی کرد که در سال ۸۹به دلیل چندین فقره مسلحانه دستگیر و به ۱۵سال محکوم شده بود.

به گفته سرهنگ مشایخ این سارق ۲۷ساله در شهریور ۹۴ از زندان مرخصی گرفته که پس از اتمام مرخصی از بازگشت به ندامتگاه خودداری کرده ودر اصل زندانی فراری بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس اضافه کرد:فرد دستگیر شده از شب گذشته تاکنون و در بازجویی های مقدماتی به چهار فقره سرقت بعد از خروج از زندان تاکنون اعتراف کرده است.

سرهنگ مشایخ خاطرنشان کرد:غیر از فردی که توسط مردم و سرنشینان خودرو دستگیر شده ،برادر یکی از متهمان نیز که در صحنه حضور نداشته اما با آنان همکاری داشته توسط پلیس در منزل دستگیر شده است.

حتما بخوانید :   نجات زنی که زیر خودرو کشیده شد

فرمانده انتظامی بندرعباس اضافه کرد :در پرونده جداگانه ای یک فراری ۲۴ساله نیز که مرداد سال گذشته در محله سیدکامل بندرعباس فردی را با ضربات چاقو از پای درآورده بود ،شنبه شب توسط عوامل پلیس دستگیر شد.

منبع: ایرنا