خانه / اخبار / اقتصادی / سود بانکی شرعاً جایز نیست
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی
سود بانکی ۹۵

سود بانکی شرعاً جایز نیست

سود بانکی

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: سود بانکی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانک ها نباید از بدهی ها بگیرند.

حکم سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی

آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم ضمن تبریک سال جدید و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مشکلات و بدهی های شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به سخنان شهردار قم در خصوص بدهی های شهری اظهار کرد: سود بانکی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانک ها نباید از بدهی ها سود بگیرند.

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات و برنامه های شهرداری، خاطرنشان کرد: خوب است که اقدامات سال ۹۴ شهرداری و کارهایی که برای سال ۹۵ در دست اقدام است، فهرست وار در رسانه های گروهی و رسانه ملی منتشر شود.

سود بانکی

این مرجع تقلید تصریح کرد: مردم و علما باید بدانند چه اقداماتی در شهر صورت می گیرد و چه کارهایی قرار است، انجام شود و چه کارهایی در مرحله مطالعه قرار دارد که این گزارش ها خوشحالی مردم و علما را در پی دارد.

وی، لزوم فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم در خصوص اقدامات شهری و علل دریافت عوارض و هزینه های خدماتی خاطرنشان کرد: شهرداری همانطور که به مسائل بهسازی شهری و عمرانی توجه می کند، باید به دنبال اقدامات فرهنگی و بهسازی روحی در شهر نیز باشد.

حتما بخوانید :   گرفتن سود بانکی چه حکمی دارد؟

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تماس تلفنی رئیس جمهور برای تبریک سال جدید، گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم که به دنبال تحقق برجام اخلاقی در کشور هم باشید.

وی تصریح کرد: شخصی که قاچاق می کند، رانت می خورد و اختلاس می کند برای کشور مشکل ایجاد می کند، باید این مسائل نیز در کشور حل شود.

این مرجع تقلید با تأکید بر توسعه اقدامات فرهنگی در شهر قم بیان کرد: در تهران نیز اقداماتی در بخش های فرهنگی صورت می گیرد و در شهر قم نیز باید بسترهایی در حوزه فعالیت های فرهنگی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم نظارت بر ساخت و سازهای بی رویه در شهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: اینکه در کوچه های کم عرض ساختمان های بلندمرتبه ساخته می شود و در بسیاری از موارد پارکینگ ها پس از تأیید شهرداری تغییر کاربری داده می شود، باید نظارت شود.

آیت الله مکارم شیرازی لزوم مراقبت از روند ساخت وساز به اندازه استعداد هر منطقه، تصریح کرد: در امور ساخت وساز در شهر باید نسبت به دور زدن قوانین و مقررات شهری جلوگیری شود.

وی با اشاره به وجود ساختمان های نیمه کاره در سطح شهر قم، بیان کرد: بسیاری از ساختمان های نیمه کاره در شهر چهره و منظر شهری را خراب کرده که باید ساماندهی شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مردم به دنبال سرمایه گذاری منابع مالی خود در بخش های مختلف باشند و به سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز کفایت نکنند، گفت: باید آماری احصا شود که چقدر ساختمان در قم بدون سکنه وجود دارد تا از سرمایه گذاری بی رویه در این بخش جلوگیری شود.

حتما بخوانید :   کدام بانک بیشتر سود می‌دهد؟

وی با تأکید بر اهمیت همکاری متقابل مردم و شهرداری خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مردم و شهرداری بسیاری از کارها با سرعت بهتری پیش می رود.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه مسئولان باید برای قم حساب مستقل قائل شوند، تصریح کرد: قم به تمام عالم تشیع تعلق دارد و اجرای برنامه های عظیمی همچون کنگره تکفیری ها با حضور علمای تراز اول از ۸۰ کشور جهان، ظرفیت عظیم این شهر را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان قمی باید همیشه از دولت طلبکار باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود حوزه علمیه و حضور علما و شخصیت های ویژه در قم، مسئولان باید حساب خاصی برای قم قائل شوند.

سود بانکی ، حکم شرعی سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی

سود بانکی شرعاً جایز نیست
منبع : میزان
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای

مطلب پیشنهادی

گرفتن سود بانکی چه حکمی دارد؟

گرفتن سود بانکی چه حکمی دارد؟

گزارش زیر فتواهای رهبرمعظم انقلاب درخصوص عملکرد بانکها و شرایطی است که عملکرد بانکها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *