ایران16 / سینما / اخبار فرهنگی و هنری / غیبت 4 بازیگر سوپراستار در جشنواره فیلم فجر 95
خرید-مهره-مار-اصل

غیبت 4 بازیگر سوپراستار در جشنواره فیلم فجر 95

غیبت سوپراستارها در

جشنواره فجر امسال در حالی برگزار میشود که 4 دنیای سینما که همیشه جزو نفر اولی های جشنواره بودند در آن حضور ندارند . میان چهره هایی که در جشنواره امسال هیچ فیلمی ندارند، غیبت چند بیشتر جلب توجه میکند. بازیگرانی که اتفاقاً سال پر کاری را هم پشت سر گذاشته بودند ولی غیبت آنها چشمگیر بود.

4 غایب جشنواره فجر

شهاب حسینی پس از موفقیت در جشنواره کن 2016 و اضافه کردن جایزه بازیگر از این جشنواره به ویترین سینمای ایران سال کم کاری را گذراند که شاید دلیل اصلی آن حضور در فصل دوم «شهرزاد» باشد.

حسینی در سال جاری تنها در فیلم «لابی» به کارگردانی محمد پرویزی کرد که این فیلم با وجود بازیگران سرشناسش نتوانست نظر هیات انتخاب را نه برای بخش مسابقه و نه حتی برای بخش خارج از مسابقه به خود جلب کند. حسینی سال گذشته با دو فیلم «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری و «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده در جشنواره سی و چهارم حضور داشت که یکی در بخش «نگاه نو» بود و دیگری در بخش «هنر و تجربه».

جشنواره فجر

شهاب حسینی غایب جشنواره فجر امسال

اما بهرام رادان هم یکی دو سال است کم کار شده، او سال گذشته تنها فیلم «» به کارگردانی مصطفی کیایی را در بخش مسابقه جشنواره سی و چهارم داشت، فیلمی که گیشه بسیار موفقی داشت و تبدیل به یکی از 6 فیلم بالای 10 میلیارد تومان فروش در اکران سال 95 شد.

رادان امسال هم تنها در یک فیلم حضور پیدا کرد:«زرد» به کارگردانی مصطفی تقی زاده. جالب است که این فیلم مثل «لابی» ترکیب خوبی داشت اما هیات انتخاب جشنواره از کنار نام این فیلم هم گذشتند.

حتما بخوانید :   کنایه های بهرام رادان به گلشیفته فراهانی + عکس

البته با انصراف یکی دو فیلم از جشنواره خبرهایی منتشر شد که «زرد» یکی از گزینه های جایگزین است اما این اتفاق نیفتاد و رادان امسال به عنوان بازیگر فیلمی در جشنواره فجر ندارد.

رادان با کسب دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم های «شمعی در باد» و «سنتوری» جزو موفق ترین بازیگران نسل خود در جشنواره فجر است.

سومین نفر این لیست است. بازیگری که در چند سال اخیر در جشنواره حضور پررنگی داشته و حتی برای کارگردانی و بازیگری اش سیمرغ هم برده است.

سیمرغ بازیگری او بر می گردد به سال 92 که برای فیلم «طبقه حساس» کمال تبریزی این جایزه را به دست آورد. جایزه ای که البته حسابی حرف و حدیث برایش به وجود آورد.

عطاران سال گذشته می توانست در یک اتفاق نادر هم به عنوان کارگردان با «دراکولا» در جشنواره حاضر باشد هم به عنوان بازیگر در «آبنبات چوبی» محمد حسین فرحبخش. اما سرانجام فقط به عنوان بازیگر در جشنواره حاضر شد.

احتمال می رفت فیلم «نهنگ عنبر 2:سلکشن رویا» تنها حضور عطاران در جشنواره باشد اما آن هم با نظر کارگردان و به دلیل تمام نشدن مراحل فنی زودتر از موعد از جشنواره سی و پنجم انصراف داد.

جشنواره فجر

محمدرضا گلزار غایب جشنواره فجر امسال

و بالاخره ستاره ای که با آغاز دهه نود تلاش کرد کمی از بازی کردن در مدل فیلم های عامه پسند گذشته اش جدا شود و در سینمای جدی تری فعال باشد در سه سال گذشته هر آنچه بازی کرد پشت در جشنواره فجر ماند.

حتما بخوانید :   قد شهاب حسینی

محمدرضا گلزار در سه سال اخیر فیلم های «دلم می خواد» بهمن فرمان آرا، «مادر قلب اتمی» علی احمدزاده و «خشکسالی و دروغ» پدرام علیزاده را بازی کرده که هر کدام بنا به دلایلی فرصت حضور در جشنواره فجر را به دست نیاوردند.

اما امسال برخلاف سه سال اخیر گلزار اصلا فیلمی نداشت که بخواهد با آن امید به حضور در جشنواره داشته باشد.

این سوپراستار سینمای ایران در یک سال گذشته عمده وقت خود را صرف بازی در فیلم «سلام بمبئی» قربان محمدپور کرد و با قرار گرفتن این فیلم در بین 5 فیلم پرفروش سال مشخص شد او هنوز هم در سینمای بدنه ایران وزنه قابل اتکایی است. از آخرین حضور گلزار در جشنواره فجر 7 سال می گذرد.

غیبت 4 بازیگر سوپراستار در جشنواره فیلم فجر 95

51
منبع : 24 آنلاین
قد شهاب حسینی

قد شهاب حسینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *