ایران16 / اخبار / خواندنی و دیدنی / عبدی: هزینه میلیاردی استخر “روحانی” با بودجه عمومی
خرید-مهره-مار-اصل
عبدی: هزینه میلیاردی استخر "روحانی" با بودجه عمومی/ رفیع‌زاده: ژنرال‌های دولت عملکرد خوبی داشتند

عبدی: هزینه میلیاردی استخر “روحانی” با بودجه عمومی

عبدی: هزینه میلیاردی “روحانی” با بودجه عمومی/ رفیع‌زاده: ژنرال‌های دولت عملکرد خوبی داشتند

رئیس ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در حوزه دانشگاه گفت: روحانی جرات کرد برای بهره‌بردای در جمع دانشجویان حاضر شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مناظره علی عبدی رئیس ستاد دانشجویی حجت الاسلام رئیسی (ستاد کار و کرامت) نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با محمدعلی رفیع‌زاده رئیس ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

عبدی در بخش دیگر این مناظره با اشاره به اظهارات رفیع زاده در دور قبل مناظره و اینکه دولت روحانی ویرانه‌ای را از دولت قبل تحویل گرفت، اظهار داشت: آیا به اصطلاح ویرانه‌ای که می‌فرمایند دولت تحویل گرفته است، امروز شرایطش بهتر از گذشته است؟ یا از قبل خراب‌تر شده است.

وی  ادامه داد: اگر شما از پرداختن به آمار گریز‌ دارید، بنده گریزی از این مسئله ندارم و با عدد و ارقام عملکرد دولت فعلی را در 4 سال اخیر بررسی می‌کنم. شرایط اقتصادی کشور نسبت به گذشته نامناسب تر شده و دولت یازدهم در این بخش نسبت به دولت قبل ضعیف‌تر عمل کرده است. اگر هم به قول شما ویرانه‌ای را تحویل گرفته است آن ویرانه را ویرانه تر و به قول دوستان شما “پلاسکوتر” از قبل به دولت بعدی تحویل می‌دهد.

رئیس ستاد دانشجویی حجت الاسلام رئیسی (ستاد کار و کرامت) افزود: این نقد به دولت یازدهم مطرح است که آقای روحانی اگر شما می‌دانستید که ویرانه‌ای در کار است و توانایی اصلاح آن را نداشتید یا از رأی مردم سوءاستفاده کردید یا به رأی مردم خیانت کردید، چرا که از رأی آنها سوءاستفاده می‌کردید. اگر توانایی اداره کشور را در این شرایط ندارید چرا چنین مسئولیتی را پذیرفتید و براساس چه حجت شرعی در انتخابات شرکت کردید.

عبدی در ادامه با اشاره به برخورد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با دولت قبل و مستقل بودن این تشکل به معنای واقعی گفت: ما تنها تشکلی بودیم که در سال 91 که آقای احمدی نژاد تشکل‌های دانشجویی را برای مراسم افطاری دعوت کرد، در‌ آن جلسه حضور نیافتیم و آن را تحریم کردیم. این وصله‌های سیاسی به تشکل‌های انقلابی نمی چسبد. اینگونه نیست که به صورت سیاسی از دولتی دفاع و یا به شکلی سیاسی از دولتی حمایت کنیم.

وی  افزود: اگر شما توانایی اداره کشور را در چهار سال گذشته نداشتید و آن مسئولیت را پذیرفتید چه تضمینی هست که در چهار سال دیگری که می‌خواهید مسئولیت آن را برعهده گیرید وضعیت کشور را از این بدتر نکنید. بنده نه حامی دولت قبل و نه این دولت هستم. آقای رئیسی از افراد توانمندی که در دولت گذشته حضور داشتند و تعداد زیادی از مدیران توانمند جمهوری اسلامی بودند، استفاده می‌کند. اما از کسانی که در دولت گذشته که عمدتا مدیران دولت اصلاحات و کارگزاران هستند که در دولت قبل هم حضور داشتند و متأسفانه هشدارهای دلسوزان را در این حوزه نادیده گرفت و از همین مناطق نیز ضربه خورد، استفاده نخواهد کرد.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد کار و کرامت حجت الاسلام رئیسی در همین زمینه گفت: نزدیک 30 سال کشور دست همین جریان (اصلاحات و کارگزاران) بوده است. بسیاری از مشکلات اقتصادی ما به دلیل همین رویکرد لیبرالیستی نظام سرمایه داری است که آنها بر کشور تحمیل کرده‌اند در دولت آقای احمدی نژاد در همان بخش‌هایی که از آنها استفاده شد کشور دچار مشکل شد.این‌هامشکلاتی است که با عملکرد دوستان شما در سالهای قبل به اینجا کشیده شده است.

عبدی با اشاره به نحوه برخورد دولت با منتقدان خود، تصریح کرد: خوب است در این زمینه به سخنان آقای ظریف در دانشگاه تهران توجه کنیم. بنده در آن مراسم به عنوان نماینده تشکل متبوعم در آن مراسم از آقای ظریف سوال کردم و گفتم اطلاعاتی که شما در اختیار غربی‌ها قرار می‌دهید باعث می‌شود آنها نسبت به ایران اطلاعات کاملی داشته باشند و باعث لو رفتن اطلاعات محرمانه ما و کاهش ضریب امنیتی کشور شود.

وی ادامه داد: جناب آقای ظریف براساس همان اصل “ما نمی‌توانیم” و “خود کمتربینی” این جمله معروف را به بنده گفتند که آمریکا می‌تواند با یک بمب تمام تسلیحات نظامی ما را نابود کند، واقعا این نگاه به درون و توانمندی های داخلی از سوی کسی که باید در برابر 6 قدرت باید از منافع ایران دفاع کند و در برابر یک هموطنش اعلام می‌کند که آمریکا می‌تواند با یک بمب تمام سیستم ما را از کار بیاندازد. پاسخ رهبری به ایشان این بود که یک تور نظامی برای مسئولان برگزار کنیم تا از توانمندی‌های کشور مطلع شوند.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد کار و کرامت حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اظهارات رفیع زاده مبنی بر حضور روحانی در جمع دانشجویان منتقد یادآور شد: “سلمنا”. آقای روحانی در جلسات دانشجویی حضور پیدا کردند. ایشان چه خدمتی به دانشجویان کرده‌اند. آمار بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان وجود دارد. همانطور که شما اشاره کرده‌اید؛ میانگین سنی مدیران این دولت بالای 60 سال است. چه کاری برای دانشجویان و جوانان انجام داده است.

عبدی ادامه داد: اگر ژنرال‌های دولت همین وزرایی بودند که اوضاع اقتصادی کشور را به اینجا رسانده است، وای به حال کشور در دوران حضور سربازان، معلوم نیست چه سرنوشتی را آنها برای کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به برخی آمار و ارقام برای ایجاد شغل و تحقق وعده‌های آقای رئیسی گفت: در بخش مسکن با رونق می‌توان شغل ایجاد کرد. قطعا در این حوزه بیش از دو نیم میلیون شغل می‌توان ایجاد کرد. این‌گوشه‌ای از برنامه‌های اقتصادی است که آقای رئیسی اعلام کرده‌اند. امروز تمامی عرصه‌های اقتصادی کشور را در اختیار کشورهای خارجی قرار داده‌اید. بندر چابهار را به هندی‌ها واگذار کرد‌ه‌اید،کشتیرانی آن بندر را به کره‌‌ای ها سپرده‌اید، معلوم است با این روند کار ایجاد نمی‌شود.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد کار و کرامت حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه برنامه آقای رئیسی واگذاری بخش‌های اقتصادی قابل واگذار به مردم و جوانان است، افزود: از این طریق می‌توان شغل ایجاد کرد، اینکه چرا دولت یازدهم نمی‌تواند شغل ایجاد کند، نمی‌تواند دستمزدها و حقوق بازنشستگان را پرداخت کند، این موضوعات دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها ایجاد تبعیض در پرداخت‌ها و افزایش حقوق‌هاست.

عبدی افزود: در سال 94 افزایش حقوق کارکنان دولت 14 درصد بود، اما افزایش حقوق و دستمزد در نهاد ریاست جمهوری 30 درصد تعیین شد. وزرای دولت در هر وزارتخانه‌ای حقوق و دستمزد خود را از نهاد ریاست جمهوری دریافت می‌کند. طبیعی است وقتی شما تعداد بالایی نجومی بگیر دارید، حقوق‌های 200 میلیون و 300 میلیونی پرداخت می‌کنید و 30 درصد هم به آن افزوده می‌شود، نمی‌توانید افزایش حقوق به کارکنان و بازنشته‌ها داشته باشید.

وی با اشاره به وعده آقای رئیسی مبنی بر ایجاد شغل و افزایش یارانه افراد نیازمند گفت: میزان عایدی دولت درسال 95 از محل هدفمندی یارانه‌ها 70 هزار میلیارد تومان است. نزدیک نیمی از آن به مردم پرداخت می‌شود و نزدیک نیم دیگر آن هزینه پرداخت حقوق‌های نجومی می‌شود.

مسئول کمیته دانشجویی (ستاد کار و کرامت) حجت الاسلام رئیسی با اشاره به افزایش هزینه جاری دولت یازدهم نسبت به دولت دهم گفت: این هزینه‌ها خرج امورات دولت مانند ساخت و ساز  استخر آقای روحانی در نهاد ریاست جمهوری می‌شود، که چند میلیارد تومان هزینه آن بوده است. قطعا در دولت آقای رئیسی با یک کار ساده مانند پرداخت تمامی عایدی دولت از محل هدفمندی یارانه ها به راحتی در قدم اول امکان دوبرابر شدن یارانه‌ها وجود دارد. اگر شما نمی‌توانید نگویید دیگران هم نمی‌توانند.

عبدی افزود: یکی از وزرا در روز اول خدمتتش در دولت به مردم منت می‌گذاشت و عنوان  می‌کرد بنده پزشک بودم و حقوق میلیونی می‌گرفتم و امروز در خدمت دولت هستم. بر اساس قانون کسی که می خواهد مسئولیت بگیرد باید کاسبی خود را به دلیل کار اجرایی کنار بگذارد. اما چرا در این دولت این کار را نمی‌کنند چرا وزیر صنعت با افتخار اعلام می‌کند عضو هیئت مدیره چند ده شرکت اقتصادی‌ است. اگر در روز نیم ساعت هم برای هر شرکت وقت بگذارد نزدیک ده ساعت از وقت خود را باید برای انها هزینه کند.

حتما بخوانید :   این آیت الله جاسوس انگلیس است! + عکس

وی با اشاره به اظهارات رفیع زاده مبنی بر عدم حضور رئیسی در دانشگاهها به دلیل ضیق وقت گفت: ایشان مدیر جهادی است تنها در یک روز به سه استان مراجعه کرده‌اند. دولت یازدهم در 4 سال به چند استان مراجعه کرده‌اند؟ بنده بدی‌های دولت قبل را می‌گویم، انحرافش از اصول و وابستگی‌اش به تفکری که اتفاقا شما هم به آن جریان نزدیک هستید، بود.در نامه‌ای که آقای مشایی به آقای زد گفت که ما از شما اصلاح طلب‌تر هستیم. اما آن دولت چند بار به هر استانی سر زد تا با مشکلات مردم مواجه شوند.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد کار و کرامت حجت الاسلام رئیسی افزود: آقای رئیسی یک مدیر جهادی است در هر روز بیش از دو استان را سرکشی می‌کنند طبیعتاً حضور وی در بین مردم از اولویتهای ایشان است؛حضور در دانشگاه نیز از برنامه‌های ایشان است که در روزهای منتهی به انتخابات رقم می‌خورد.

عبدی گفت: اگر شما می‌گویید آقای روحانی در جلسات دانشجویی حضور داشته است؛ ثمره آن برای جریان دانشجویی، دانشجویان و فارغ التحصیلان چه بوده است؟ جز این بوده است که دولت منتقدان خود را با کلامتی همچون «بی‌سواد»، «ترسو»، «بزدل» خطاب کرده است. جز این بوده است که دولت به هیچ یک از منتقدان خود پاسخ نداده است. اتفاقا اگر در حضور این دانشجویان نیز حضور یافته برای این بوده است که روزی برای انتخاباتی خود به عنوان سندی مظلوم نمایی از آن بهره گیری کند. قطعا آقای رئیسی و دولت ایشان جزو کسانی خواهند بود که در صدر همه مسئولین در بسترهای دانشجویی حضور پیدا خواهند کرد. کدام یک از مسئولان اقتصادی دولت در این چهار سال در جمع دانشجویان حضور پیدا کرده و به سوالات آنها پاسخ داده است.

در ادامه این مناظره، محمدعلی رفیع‌زاده رئیس ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه منتقدان دولت معتقدند که چرا دولت در چهار سال اخیر کشور را به مدینه فاضله تبدیل نکرده است به اظهارات عبدی در خصوص عدم ناکارآمدی ژنرالهای دولت در امر اقتصاد نیز اشاره کرد و گفت: ژنرالهای دولت عملکرد خوبی داشتند به طوری که شرایط تورمی را در کشور تک رقمی کردند. رشد اقتصادی نیز مثبت است، احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی که در دولت قبل منحل شده بود، برجام، صادرات نفت افزایش پهنای باند اینترنت و فعالیت محیط های مختلف مجازی که اکنون شما نیز برای تبلیغات از آن بهره می‌برید، دستاورد همین دولت است خرید گندم با دو برابر قیمت از کشاورزان و خودکفایی گندم از جمله دستاوردهای دولت است.

وی  ادامه داد: ما نرفتیم جوان بیست و چند ساله‌ای را در رأس یک سازمانی قرار دهیم و بگوییم به جوانگرایی احترام گذاشتیم. بله شما جوان گرایی کردید اما آنهایی که در مسند کار قرار دادید فقط جوان بودند و از داشتن سابقه، تجربه و تخصص بی‌بهره بودند. این مدل توجه به جوان به شکلی خراب کردن جوان محسوب می‌شود.

مسئول ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه اظهارات عبدی درباره حقو‌ق‌های نجومی گفت: کل حقوق‌های نجومی که پرداخت و به بیت المال نیز عودت شد؛ چند میلیارد تومان بود که با آن هزینه  استخر که گفتید حتما به هزار میلیارد تومان نمی‌رسد. آیا با این مبالغ می‌توان شغل ایجاد کرد؟ اگر اینگونه حساب  و کتاب می‌کنید باید در حساب و کتابهای خود تجدید نظر کنید. آقای رئیسی باید مشاوران اقتصادی بهتری انتخاب کند تا در شرایط فضای اقتصادی قرار بگیرد. با این چند میلیارد تومان قرار نیست کار ایجاد شود.

رفیع‌زاده گفت: فضای مجازی که شما با آن بیگانه‌ و دائم به دنبال محدود کردن آن هستید را همین دولت حفظ کرد، یکصد هزار شغل در این فضا ایجاد کرد.  البته شما در ایام انتخابات تلاش کردید با بگیر و ببندهایی محیط آن را به نفع خود تغییر دهید. این کار دستاورد دولت است اما از آنها چشم پوشی می‌کنید و در مناظره‌ها با کمال بی توجهی فقط به موضوع اشتغال می‌پردازید؛ می‌گویید دولت عملکرد خوبی نداشته است.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه دانشگاه گفت: در این چهار سال نرخ اول رشد علم در دنیا را ایران به‌دست آوردیم و 35 دانشگاه ما جزو یک درصد دانشگاه‌های تأثیرگذار دنیا قرار گرفتند. دوستان شما همواره به خاطر رشد علمی مانع از ایجاد فضای مناسب سیاسی در دانشگاه‌ها می‌شوند اما رشد علم هم در کنار توسعه سیاسی و فضای سیاسی حاصل شد.

مسئول ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: بزرگترین عملکرد آقای روحانی در حوزه دانشگاه بها دادن به دانشگاه، دانشجو و بودن در کنار آنها بود. می‌بینید که در بین دانشجویان حضور پیدا می‌کنند، شما می‌گویید آقای رئیسی در جمع دانشجویان حضور پیدا می‌کنند به نظر من حضور پیدا نمی‌کنند اگر قرار بود حضور پیدا کنند در همین روزها به دانشگاه می‌آمدند.

رفیع‌زاده با اشاره به اظهارات عبدی در خصوص سفرهای استانی رئیسی گفت: این سفرها طبیعی است چون ایشان در حال جمع آوری رأی است باید در چنین فضایی با محرومان و مردم شهرستان یادگاری بگیرد تا از‌ آن استفاده کند. از امکانات آستان قدس رضوی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده می‌کند و سفرهای استانی ایشان طبیعی است؛ لذا منتی برسر مردم وجود ندارد. آقای روحانی در این 4 سال به همه استانها حداقل دوبار سرزدند. در ایام انتخابات نیز به طور طبیعی هم به عنوان نامزد و هم رئیس جمهور در استانها حضور پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: چندین محور برای ارتقای فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه ها وجود دارد، تعداد تشکل‌های دانشجویی، نشریات دانشگاهی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی  از اینگونه محورهاست که در همه حوزه‌ها عملکرد دولت یازدهم از دولت قبل بهتر بوده است. وجود تشکل دانشجویی مستقل در دوران قبل از آقای روحانی به اندازه تعداد انگشتان یک دست نبود، ولی در این دولت این آمارها  افزایش پیدا کرد.

مسئول ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی افزود: در این دولت حضور تشکلهای منتقد دولت رشدی 58 درصدی داشته است. از 120 تشکل در سال 92 به 220 تشکل رسید. در حوزه نشریات داخلی نیز شاهد رشدی 52 درصدی داشتیم. نشریات دانشجویی از سه هزار به پنج هزار رسید و وضعیت تشکلهای علمی نیز به همراه انجمن های علمی دوبرابر شدند. فضای علمی حاکم بسیار مناسب است. جشنواره نشریات دانشجویی و جشنواره حرکت هرسال برگزار می‌شود.

رفیع‌زاده اضافه کرد: 5 اتحادیه دانشجویی که شما در اختیار دارید جمعا شاید 5 درصد فضای دانشجویی کشور را در بر نگیرد چه محدودیتی در این چهار سال داشته است. قطعا زمانی که امثالی مانند فرهاد رئیس دانشگاه تهران بودند محدودیت تشکلهای دانشجویی در دانشگاه تهران بیشتر بود. آقای رئیسی باید توضیح دهند که آیا از آقای که در زمان ثبت نام با ایشان همراه بود استفاده خواهد کرد. آیا دانشگاه تهران قرار است بعد از پیروزی احتمالی آقای رئیسی به شرایط ریاست آقای برگردد. برنامه‌هایشان را در خصوص حوزه دانشگاه و دانشجو بگویند به نظر ما ایشان برنامه‌ای در این بخش ندارند.

وی ادامه داد: کسانی که میانه‌ای با آزادی و حقوق زنان ندارند امروز از آزادی و حقوق زنان می‌گویند. این برای ما جای سوال است. هر چند نزدیک انتخابات است و برخی دوست برای کسب رای باید این مسائل را مطرح کنند. همانهایی که در محافل مختلف اعلام کرده‌اند که دانشجو را زدند و به این مسئله افتخار می‌کنند امروز صحبت از حفظ سیاسی دانشجو و فضای سیاسی دانشگاه می‌کنند. این مسائل باید روشن شود که کاندیداها در صورت پیروزی در فضای دانشگاه چه وضعیتی را رقم می‌زنند آقای رئیسی در این حوزه چه برنامه‌هایی دارند. آیا باز قرار است، تشکل‌های منتقد تعطیل شوند؟ قرار است کمیته‌های انضباطی فعال شوند یا دانشجویان ستاره دار در فضای دانشگاه تولید شود.

حتما بخوانید :   بیماری عجیب روحانی هندوستانی +فیلم

مسئول ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: دولت یازدهم در حوزه دانشگاه فضای دانشگاه را به نحو مطلوبی تغییر داد. تعداد نشریات دانشجویی دانشگاه‌ها نیز در سالهای گذشته بسیار معدود بود و در این دوران آنها نیز افزایش پیدا کرد. البته آنها در این فضا کمتر به کمیته انضباطی رفتند هرچند نشریات دانشجویی اصلاح طلب به کرات با مسائل انضباطی به دلیل دخالت‌های نهادهای بیرونی روبرو شدند.

رفیع‌زاده با اشاره به اظهارات عبدی مبنی برحضور روحانی در جمع دانشجویان برای استفاده انتخاباتی گفت:آقای رئیسی هم این جرأت را داشته باشد برای تبلیغات انتخاباتی در جمع دانشجویان حاضر شود. انتقاد بشنود و از‌ آن در فیلم انتخاباتی استفاده کند. این هنر را داشته باشید و از‌ آن بهره ببرید. آقای روحانی تبلیغاتی در جمع دانشجویان رفته است.بله؛ این جرأت را داشته است.

این فعال دانشجوی ادامه داد: انتقاد و ناسزا خورد و الان با افتخار و سربلندی از آن استفاده می‌کند. 4 سال هم روز دانشجو و هم آغاز سال تحصیلی به دانشگاه‌ها رفته است. بیشترین تریبون را هم دوستان شما در این جلسات داشتند و بیشترین حملات را هم آنها وارد کردند. اما آقای روحانی نظرات آنها را شنیده است. به نظرم اینگونه صحبت کردن‌ها راه به جایی نمی‌برد. شما باید پاسخ دهید برچه مبنایی طرفدار حقوق زنان و آزادی رسانه‌ها هستید.

وی ادامه داد: بر چه مبنایی معتقد به آزادی‌های اجتماعی هستید و از برگزاری کنسرت‌های هنجارمند در مقابل هنجار شکن حرف می‌زنید در مشهدی که شما ولایت دارید آیا آزادی‌های اجتماعی وجود دارد؟ شما و بزرگتران شما که در آن شهر فعالیت می‌کنند و فکر می‌کنند تمام استان را در دست دارند چه فکری می‌کنند که اجازه برگزاری کنسرت نمی‌دهند. آیا می‌خواهید بعد از انتخابات کشور را به یک خراسان بزرگ تبدیل کنید یا برنامه‌ای برای آن دارید؟ اگر در این حوزه‌ها برنامه‌ای نیست، نباید ادعایی هم مطرح کرد.

مسئول ستاد دانشجویی حجت الاسلام روحانی در بخش پایانی این مناظره در پاسخ به سوالی در خصوص رکود علمی دانشگاه‌ها گفت: برخی از منتقدان دولت وقتی بحث از سیاسی شدن فضای دانشگاه می‌شود بحث رکود علمی را مطرح می‌کنند و می‌گویند نباید به فضای سیاسی پرداخت تا رشد ادامه پیدا کند.

وی افزود: دانشگاه به غیر از علم، امنیت روانی و آزادی فکر و اندیشه نیز می‌خواهد این دو مکمل همدیگر هستند. در حوزه معیشت هم همین است. آقای فرجی دانا فردی بودند که در سال 82 به عنوان وزیر علوم معرفی شدند و برخی از نمایندگان اصولگرا به عنوان موافقان ایشان سخنرانی کردند. هرچند ایشان رأی نیاورد. فرجی دانا همان است که دوباره وزیر علوم شد و فرقی نداشت. هر چند همین نمایندگان تمام امکانات خود را گذاشتند تا فرجی دانا دیگر وزیر نشود. چون به قول خودشان بازگشت فتنه است، فضای دانشگاه ها ملتهب می‌شود و از این چماغ‌هایی که در دست برخی دوستان است فضای دانشگاه ها مطلوب بود آنچه که در دانشگاه ها رخ می‌داد فضای مناسبی بود.

رفیع‌زاده در ادامه در پاسخ به سوالی درباره نحوه انتخاب روسای دانشگاه ها در دولت یازدهم گفت: عدم اطمینان از ثبات از دانشگاه‌ها را دولت ایجاد نمی‌کند نهادهای بیرونی این مسئله را با فشارهایی که هست ایجاد می‌کند. رئیس دانشگاه ارومیه را با دستبند از دانشگاه بیرون می‌برند به دلیل اتفاقی که خارج از دانشگاه رخ داده است. تغییر روسای دانشگاه‌ها در این دولت به شکل مناسبی صورت گرفت و نظر استفاده از نگاه دانشگاهیان در این امر بود. فضای دانشگاهی مانند علامه را به شکلی پادگان تبدیل کرده بودند؛ برخی دوست داشتند دانشگاه علامه با حضور همان فردی که از یک دستگاه امنیتی آمده بود باقی بماند و مانند قبل پادگانی باشد. التهاب ایجاد می‌کردند تا تغییر ایجاد نشود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های دیگر نیز به همین شکل بود. آمار کسانی که در آنها به عنوان هیئت علمی و بورسیه جذب شدند آیا از 10 مورد یک مورد هم بود که سابقه حضور در یکی از تشکل‌های اصولگرا را نداشته باشد. آن سه هزار بورسیه صرفا به پشتوانه همین تفکر بورسیه شدند برخی حداقل قانونی را هم نداشتند. برخی حداقل قانونی را داشتند و این سابقه را نیز داشتند و به دلیل ایستادگی‌ها آقای فرجی دانا استیضاح شد.

در ادامه این مناظره علی عبدی نیز گفت: خود دولت نیز پذیرفته است که رشد علمی کشور در این دولت کاهش یافت و شاهد افت دو پله‌ای کشور در جایگاه علمی بین المللی بودیم. شما از قبرستان علمی سخن می‌گویید و بنده از گورخواب‌ها می‌گویم. مواجهه مسئولان دولت با آن به شکلی بود که راه حل دادند به جای از بین بردن گورخوابی بحث عقیم کردن آنها را مطرح کردند.

وی افزود: دولت امروز به جز تورم در حوزه اقتصادی چیز دیگری ندارد که بخواهد به آن افتخار کند.در این خصوص هم کافیست به مردم مراجعه شود تا ببینند آیا نرخ تورم همانی است که مردم به آن دست و پنجه نرم می‌کنند یا چیزی که دولت اعلام می‌کند.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد کار و کرامت حجت الاسلام رئیسی در ادامه خطاب به رفیع‌زاده گفت: اگر اوضاع مردم آنچنان که می‌گویید بود دولت یازدهم با بحران مشروعیت  و مقبولیت در بین مردم مواجه نبود. همه دولت‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دور دوم انتخابات با آرای به مراتب بالاتر از قبل دوباره انتخاب شدند. اما چه اتفاقی رخ داده است که در نظرسنجی‌ها آقای روحانی رأی ناپلئونی دوره قبل را هم ندارد. اگر امروز به شهرستان  می‌رود برای همین مشکل رأی آوری است. مدارس را تعطیل می‌کند تا به استقبال آنها روند.

وی در مورد بی انضباطی‌های مالی دولت گذشته گفت: دولت گذشته بی انضباطی‌های مالی داشته، اما امروز شبکه بانکی ما 350 هزار میلیارد زیان داشت که دولت نمی تواند آن را به بانک ها پرداخت کند. بی انضباطی مالی یعنی اینکه برداشت های بی حساب و کتاب داشته باشیم و حقوق های نجومی پرداخت کنیم و آن را برداشت از سفره انقلاب نام گذاری کنیم. آن قدر دولت از این برداشت های نجومی داشته که 200 میلیون تومان دختر مظلوم وزیر برای آقای جهانگیری ناچیز است. وقتی در صندوق ذخیره فرهنگیان 8000 میلیارد تومان اختلاس ایجاد می شود و آن را معوقه اعلام می کنیم، انتظاری نمی توان داشت.

عبدی  افزود: دولت روحانی نماد رانت آموزشی است. برخلاف قانون در خارج از کشور تحصیل کرده و باید بگوییم راس این دولت نماد رانت آموزشی است و ما اسم آن را دولت محرمانه‌ها گذاشتیم؛ دولتی که سند 2030 را بدون اطلاع مراجع ذی صلاح تصویب می‌کند و وقتی که محموله قاچاق از خانه وزیر یافت می شود آن را واردات قانونی عنوان می‌کنند.

وی با انتقاد از اینکه گفته می‌شود نشاط در دانشگاه ها حاکم است، گفت: آیا امروز در دانشگاه ها نشاط حاکم است؟ تشکل‌های دانشجویی تاکنون چه تعداد برنامه برگزار کردند. تنها حسن دولت روحانی رشد قارچ گونه تشکل های هم سوی دولت بوده است.

عبدی با انتقاد از بحث دیوارکشی بین مردم گفت: کسانی امروز در استان های مختلف حرف از دیوارکشی می زنند که در دانشگاه ها به دنبال تفکیک جنسیت بودند. آقای فرهادی و آقای نجفی از سال 60 تا 68 در وزارت علوم بودند و همین افراد حامی دیوارکشی در دانشگاه‌ها بودند. امروز حامیان دولت تدبیر و امید در همان ورطه افراط و تفریط هستند.

روحانی خلع لباس شده

افشاگری درباره روحانی خلع لباس شده