ایران16 / اخبار / اخبار ورزشی / کاهش وزن و تناسب اندام با تمرینات TRX (+تصاویر)

کاهش وزن و تناسب اندام با تمرینات TRX (+تصاویر)

تمرینات TRX,کش بدنسازی,کاهش وزن

به کمک TRX می توانید تمرینات متنوعی انجام دهید

کاهش وزن و تناسب اندام با تمرینات TRX (+تصاویر)
این روزها اگر به باشگاه‌های ورزشی سری بزنید بین فهرست کلاس‌های مختلف ورزشی به‌طور حتم نام TRX هم به چشم تان می‌خورد که شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد. TRX رشته ورزشی نسبتا جدیدی است که در چند سال اخیر میان باشگاه‌های ایرانی هم جایی برای خودش باز کرده است. این ورزش به کمک دو طناب بلند زرد و مشکی انجام می‌شود و شما می‌توانید به کمک آن تمرینات متنوعی انجام دهید که گروهی از آنها به چربی‌سوزی و دسته‌ای دیگر به شکل‌گیری عضله‌های بدن کمک می‌کنند.

تمرینات TRX را در خانه هم میتوانید انجام دهید

TRX ورزشی است که شما را در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه‌تان می‌رساند؛ طوری که از اثرات آن شگفت زده می‌شوید!

تاریخ تولد یک ورزش جدید
TRX برای اولین بار توسط رندی هتریک برای نیروی دریایی ارتش ایالت متحده طراحی شد. موضوع از این قرار بود که این نیروها با کمبود فضا و نبود تجهیزات رایج بدنسازی مواجه بودند و همین مساله سبب شد که بند‌های TRX اختراع شوند. ابداع کننده این ورزش آن را با هدف تقویت، استقامت، افزایش قدرت بدنی، تعادل و انعطاف‌پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریایی معرفی کرد.
کاهش وزن با بندهای TRX
TRX در سال 1990 طراحی شد و به تدریج به شهرت رسید؛ تا جایی که در سال 2005 به‌شدت محبوب شد و در حال حاضر بیشتر باشگاه‌های مدرن و به روز، این وسیله ورزشی را به ورزشکاران آماتور و پیشرفته توصیه می‌کنند. البته بعد از سال‌ها تحقیق جامع TRX با تغییراتی اصلاح شد اما اصول اولیه آن تغییر نکرده است.

TRX چه جور ورزشی است؟
شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که این ورزش در ابتدا به کمک یک بند چتربازی و دو دسته انجام می‌شد که این بندها هیچ‌گونه کششی نداشتند و بسیار محکم و مقاوم به نظر می‌رسیدند. وقتی فرد به آن آویزان می‌شد می‌توانست با وزن بدن خود هرگونه حرکات و تمرینات استقامتی و قدرتی را بدون خطر انجام دهد. در حال حاضر TRX شامل بندهای پهن، بلند و محکمی است که ارتفاع بندها توسط دو ضامن تغییر می‌کند و دو دسته محکم به انتهای بندهای TRX متصل می‌شوند. این بند‌ها حالت کششی ندارند و وزن شما را به خوبی تحمل می‌کنند. در نتیجه می‌توانید به آنها تکیه کنید و حرکات مختلف را با نظر مربی انجام دهید.

تمرینات TRX,کش بدنسازی,کاهش وزن

می‌توانید برای انجام حرکات قدرتی و استقامتی از TRX استفاده کنید

مزایای ورزش TRX را بدانید
 TRX برای همه ورزشکاران مفید است. فرقی نمی‌کند جزو ورزشکاران حرفه‌ای هستید یا به تازگی می‌خواهید به باشگاه بروید؛ به هر حال TRX می‌تواند برای ورزشکاران در هر سطحی مفید باشد. در واقع با تغییر زاویه بدن می‌توانید مقدار فشار وارد شده به عضلات را کم یا زیاد کنید و با افزایش یا کاهش تعداد حرکات، اثربخشی آن را افزایش دهید.

این ورزش به شما کمک می‌کند انعطاف‌پذیری و قدرت بدنی‌تان را افزایش دهید.

بند‌های TRX سبک و کم‌حجم هستند و در خانه جای زیادی اشغال نمی‌کنند.
می‌توانید برای انجام حرکات قدرتی و استقامتی از TRX استفاده کنید و نیازی نیست به فکر خرید لوازم و سایر تجهیزات بدنسازی دیگر باشید.

TRX به راحتی در هر مکانی نصب می‌شود و ورزشکاران می‌توانند به‌طور انفرادی یا گروهی به کمک آن ورزش کنند.

به کمک تمرینات TRX می‌توانید در مدت زمان کوتاه کالری زیادی بسوزانید. در واقع چربی‌سوزی و عضله‌سازی در این ورزش به سهولت انجام می‌شود و بدن با سرعت بیشتری فرم می‌گیرد.
اگر تمرینات را درست و اصولی زیر نظر مربی یا به کمک سی‌دی‌های آموزشی انجام دهید انجام این ورزش به عضلات و مفاصل شما آسیبی وارد نمی‌کند.

آموزش چند تمرین با TRX
– حرکت اول: اسکوات
روبه‌روی طناب می‌ایستیم و دستگیره‌ها را به دست می‌گیریم. سپس بدون اینکه زانو از پنجه پا بیرون بزند می‌نشینیم؛ تا جایی که زاویه زانو با ساق پا 90 درجه باشد. بعد بلند می‌شویم و سعی می‌کنیم ضمن انجام حرکت پشت پا حتما صاف باشد.

کش بدنسازی,تمرینات TRX,کاهش وزن

این تمرین به تقویت عضلات چهار سر ران، همسترینگ و سرینی کمک می‌کند

– حرکت دوم: لانژ
پنجه یک پا را داخل طناب می‌اندازیم و پشت به طناب می‌ایستیم. سپس بدون آنکه زانوی پای جلو از پنجه پا بیرون بزند می‌نشینیم، تا جایی که زانوی پای پشتی به زمین نزدیک شود. سپس بلند می‌شویم و پای عقب را جمع می‌کنیم. در طول حرکت، پا باید کاملا صاف باشد.

کش بدنسازی,تمرینات TRX,کاهش وزن

حرکت لانژ باعث تقویت عضلات ران، عضلات میان‌تنه و حفظ تعادل می‌شود

– حرکت سوم: پرس سینه
پشت به طناب می‌ایستیم. دستگیره‌های طناب را با دست می‌گیریم و با کنترل عضلات میان‌تنه و دست، دست‌ها را از آرنج خم می‌کنیم. ضمن اینکه در این حرکت شکم را صاف نگه می‌داریم، سعی می‌کنیم زاویه دست 90 درجه شود.

تمرینات TRX,کش بدنسازی,کاهش وزن

حرکت پرس سینه به تقویت عضلات سینه، پشت بازو، سرشانه و عضلات میان تنه کمک می‌کند

– حرکت چهارم: Low Row
طناب را کوتاه کرده و دستگیره‌های طناب را در دست می‌گیریم و روبه‌روی طناب در شیب مناسب می‌ایستیم. سپس دست‌ها را روبه‌روی هم و موازی با بدن گرفته و از آرنج خم می‌کنیم. بعد با قدرت عضلات پشت خود را بالا می‌کشیم؛ تا جایی که دست‌ها تا کنار سینه برسد. با کنترل عضلات به حالت اولیه باز می‌گردیم. در طول انجام این حرکت پشت کاملا صاف است.

تمرینات TRX,کش بدنسازی,کاهش وزن

این حرکت به تقویت عضلات پشت کمک می‌کند

– حرکت پنجم: Power Pull
یکی از دستگیره‌ها را در دست می‌گیریم و مقابل طناب می‌ایستیم. یک دست را در کنار سینه قرار داده با دست دیگر طناب را می‌گیریم. بدن را به عقب می‌بریم و در شیب قرار می‌دهیم. سپس بدون اینکه زانو را خم کنیم، به عقب بر می‌گردیم و با پشت صاف و شکم سفت، پشت‌سر خود را نگاه می‌کنیم.

تمرینات TRX,کش بدنسازی,کاهش وزن

این حرکت به تقویت عضلات پشت و میان تنه کمک می کند

سپس همین حرکت را برای سمت مخالف تکرار می‌کنیم. این حرکت به تقویت عضلات پشت و میان تنه و به افزایش کنترل در چرخش آنها کمک می‌کند.

منبع :

مجله سیب سبز

bartarinha.ir

 

متن عاشقانه | 100 جمله و شعر عاشقانه ،احساسی و رمانتیک برای مخاطب خاص

متن عاشقانه | 100 جمله و شعر عاشقانه ،احساسی و رمانتیک برای مخاطب خاص