از عوامل افسردگی در زنان ، اختلاف حقوق آنها با مردان است؟!
Iran16 جمعه 1 بهمن 1395

از عوامل افسردگی در زنان ، اختلاف حقوق آنها با مردان است؟!


شهادت اتش نشان


افسردگی در زنان

دو برابر بیش از مردان در معرض ابتلا به افسردگی مفرط و اضطراب فراگیر قرار دارند

 

اختلالات و آشفتگی هایی همچون اضطراب و افسردگی میتواند به هر کسی آسیب برساند، اما هنوز هم زنان دو برابر بیش از مردان در معرض ابتلا به افسردگی مفرط و اضطراب فراگیر قرار دارند.

برای چند دهه، دانشمندان تلاش کرده اند برای توضیح این تفاوت، با استناد به عواملی که شامل تغییرات هورمونی که در دوران بلوغ شروع می شود، تفاوتهای در استرس  و دیگر عوامل محیطی می شود.

اگرچه تمام موارد یاد شده می توانند در این مساله سهیم باشند، اما هیچ یک از آنها بطورکامل نمی تواند شرح دهد:

یک مطالعه جدید در علوم اجتماعی و پزشکی است که به یک فرضیه جدید دست یافته است:
دانشمندان در دانشگاه کلمبیا استدلال می کنند که شکاف دستمزد بین زنان و مردان ممکن است یک عامل کلیدی در این اختلاف باشد. در سال ۱۹۶۳، زنان ۵۹ سنت به ازای درآمد یک دلاری مردان به دست می آوردند. تا سال ۲۰۱۳، شکاف تا حدودی بسته شد و به ۸۲ سنت به دلار رسید.
اما این اختلاف هم اکنون نیز مشاهده می شود، و زنان با بالاترین درآمد، شکاف دستمزد بزرگتری نسبت به زنان با پایین ترین درآمد دارند.

همیشه میزان حقوق را میتوان به عنوان ارزش یک فرد بشمار آورد که با تعمیم آن میتوان به ارزش فرد نیز نسبت داد.
بنابراین محققین  بر این باورند که این اختلاف دستمزد در اضطراب و افسردگی نیز سهیم می باشد و بطور ناخودآگاه این حس را در زنان القا می کند که آنان دارای ارزش کمتری می باشند.

در سال گذشته زنان دوبرابر مردان در معرض ابتلا به افسردگی و احتمال ۲٫۵ برابر در معرض اضطراب فراگیر نسبت به مردان قرار دارند. یک در طول خویش، ۲٫۴۳ برابر و ۴٫۱۱ برابر بترتیب دچار افسردگی و اضطراب مفرط در مقایسه با یک مرد می شود.

اما هنگامی که محققین یک زن را که حقوق آن بطور میانگین بیش از همتای مرد خود بوده را، مقایسه کردند، دریافتند که این اختلالات از بین رفته است.هر دوجنس زن و مرد در این گروه بطور تقریبی به یک اندازه دچار اضطراب و افسردگی شده اند. همچنین در این تحقیق، نقطه مقابل آن، یعنی زنانی که نسبت به مردان حقوق کمتری دریافت می کنند نیز بیشتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند.

از طرف دیگر، اختلاف حقوق را نمی توان بعنوان تنها عامل در و مردان معرفی نمود.

منبع: سیمرغ

yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر

yamahdiحسین گفته :
سه شنبه , 14 اردیبهشت 1395

سلام عالی است .فیلم جزبه جزتشریح هم نشان یا برای ایمیل حقیر ارسال نمایید.

پاسخ دهيد