سگ سرابی از نژاد سگ‌های ایرانی بزرگ اندام از نوع ماستیف است.ظاهر این سگ به سگ كانگال شباهت‌هایی دارد که این به دلیل موقعیت نزدیک جغرافیایی این دو نژاد است اما سگ سراب از لحاظ جثه کمی بزرگتر از سگ کانگال استاز مشخصات سگ سرابی می‌توان به سایز بزرگ و قد بلند آن اشاره کرد. معمولا قد پرشین ماستیف حدود 70 الی 90 سانتی متر است. در برخی گونه‌های این نژاد می‌توان قد یک متر را نیز مشاهده کرد. نژاد سگ سرابی جزو سگ‌های نگهبان و گارد محسوب می‌شود و محبوبیت او، بیشتر در همین حوزه خلاصه می‌شود.

Iranian sarabi dog

ماستیف ایرانی حدود 50 الی 90 کیلوگرم وزن دارد که در دسته بندی سگ‌های خیلی بزرگ قرار می‌گیرد. قوی بودن از ویژگی‌های سگ‌های سرابی است. معمولا به همین جهت، ماستیف ایرانی امکان زندگی در هر آب و هوایی را دارا هستند.

Iranian sarabi dog

لقب‌ها ماستیف ایرانی

خاستگاه ایران

ویژگی‌ها

قد سگ‌ها ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر

سگ ماده ۷۰ تا ۸۵ سانتی‌متر

وزن سگ‌ها ۶۵ تا ۹۵ کیلوگرم سگ ماده ۵۵ تا ۹۰ کیلوگرم

رنگ مشكى، دودى، سرخ، قهوه اى ، كرم

طول عمر ۱۲–۱٥ سال سگ (سگ)

وزن این این نژاد در نرها بین ۷۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم و ماده‌ها ۶۰ تا ۸۰ کیلوگرم است ،ارتفاع جنس نر بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی متر و ماده ها بین ۶۰ تا ۸۵ سانتی متر است.

Iranian sarabi dog

زادگاه اصلی این نژاد درشت اندام منطقه آذربایجانِ شهرستان آق قلعه است. از این سگ بیشتر به عنوان سگ گله و سگ نگهبان استفاده می‌شود. سگ سرابی در مواجه با هر تهدیدی بسیار شجاع و بی‌باک بوده و بی‌پروا به گرگ، پلنگ ،گراز، خرس و موجودات بزرگتر از خود حمله می‌کند. سگ‌های سرابی تربیت‌پذیر و کاملاً مطیع صاحبان خود هستند. با افراد خانواده مهربان و صمیمی هستند ولی با مشاهده غریبه یا خطر به شدت تهاجمی می‌شوند سگ های سرابی هوشمندی بالایی دارند اما فرمان هایی که برخلاف منطق آن ها باشد را نمی‌پذیرند چرا که شخصیت‌های خودسالاری دارند.  طول عمر این سگ‌ها در شرایط مناسب بین ۱۲ تا ۱۵ سال است که معمولاً از ۱۴ ماهگی به بعد به بلوغ می‌رسند. این نژاد بسیار عضلانی است و برای حفاظت از ویلا باغ جاهای بزرگ و… استفاده می‌شود. از ویژگی‌های بارز این سگ می‌توان به پوست کلفت آن اشاره کرد که برای سگ چوپان بودن بسیار خوب است زیرا دندان و چنگال هر حیوانی مثل خرس هم نمی‌تواند به راحتی به آن نفوذ کند و زخمی کند و یک ویژگی دیگر که این نژاد را با دیگر نژادها متمایز کرده این است که در تغییر محیط و آب و هوا هیچ تغییراتی در روحیه و استقامت بدنی آنها رخ نمی‌دهد این نژاد بسیار هوشیار است و همیشه آماده حمله به هر تهدیدی است ناگفته نماند سگ سرابی دارای قدرتمندترین آرواره در بین تمام نژاد سگ‌های جهان هستند که قدرت فکشان بالای ۷۴۳ پوند بر اینچ مربع است. این سگ‌ها در عشایرها و کوچ نشینان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. سگ سرابی از معروف‌ترین نژادهای سگ ایرانی است؛ اخیراً در کشورهای انگلیس و آمریکا تعدادی از این گونه سگ‌ها مشاهده شده که بیانگر محبوبیت آن در سطح جهانی است. در مناطق مختلف ایران زمین به خصوص در شمال و شمال غربی، از سگ سرابی به عنوان نگهبان اماکن و دام‌ها استفاده می‌شود.Iranian sarabi dog

فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

فیلم جفت گیری اسب های تزئینی

فیلم رابطه جنسی +18 (کلیک نکنید)

:) تخفیف باورنکردنی بمناسبت نوروز :) از دستت نره !!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *