انتشار تصویر پتو پیچ شده همسر مهران غفوریان در اعتراض به یک نشریه!
Iran16 دوشنبه 27 دی 1395

انتشار تصویر پتو پیچ شده همسر مهران غفوریان در اعتراض به یک نشریه!انتشار تصویر پتو پیچ شده همسر مهران غفوریان در اعتراض به یک نشریه!
واكنش مهران غفوريان و انتشار عكس او در كنار همسرش كه با پتو خود را پوشانده بود، بيش از مطلب اصلي نشريه يالثارات در شبكه‌هاي مجازي دست به دست شد.

تصویر پتو پیچ شده همسر مهران غفوریان

روزنامه اعتماد- شانزدهمین جشن سینمایی حافظ به دبیری علی معلم با تیتر روزنامه «یالثارات» به کشیده شد.

هنرمندان بسیاری شامگاه شنبه دوم مرداد پا روی فرش قرمز این جشن گذاشتند و نوع پوشش و طراحی لباس اهالی سینما و ، مورد اعتراض این نشریه قرار گرفت.

یالثارات با انتشار عکس‌های این مراسم به صورت سیاه و سفید، در تیتر کلمه‌ای را به برد که چندی پیش مسعود فراستی از آن درباره یک فیلم سینمایی روی آنتن برنامه زنده تلویزیونی استفاده کرد. یالثارات نوشت: «هر مردی که زنش خود را آرایش کند و با آن حالت از منزل بیرون آید، آن دیوث است.»

بعد از انتشار این مطلب، شبکه‌های مجازی اقدام به بازنشر آن کردند تا جایی که علی معلم به عنوان برگزار‌کننده جشن حافظ نخستین واکنش را نشان داد. او با بیان این مطلب که آیا می‌شود در روزنامه فحش هم نوشت و به آدم‌ها توهین کرد، این را غیر فرهنگی و سیاسی دانست و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جامعه هنری و خانه سینما درخواست کرد با چنین پدیده‌ای کنند و واکنش نشان دهند. به گفته او تلقی عمومی از این پیشامد این است که مدعی‌العمومی دارد و هیچ فرد و سازمانی حق چنین کنش‌هایی را ندارد و در واقع اکنون موضوع اعاده حیثیت است.

واکنش و انتشار عکس او در کنار همسرش که با پتو خود را پوشانده بود، بیش از مطلب اصلی نشریه یالثارات در شبکه‌های مجازی دست به دست شد.

غفوریان این کار را در اعتراض به انتشار عکسی از خود و همسرش روی فرش قرمز جشن حافظ در نشریه یالثارات منتشر کرد. نشریه یالثارات پس از چندین بار توقیف در دی ماه ١٣٩۴ از سوی هیات نظارت بر مطبوعات لغو مجوز و پرونده این رسانه برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده شد، اما «دستور موقت» انتشار این نشریه از سوی مقام قضایی صادر شد و یالثارات ادبیات خود را از سر گرفت.

yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر