خانه / اخبار / سیاسی / فرق بین ترکیه و فرانسه با مسلمانان کشمیر چیست/
مهره مار اصل
خرید کلمن شیشه ای شیردار طبقه ای ارزان اینترنتی انلاین پستی

فرق بین ترکیه و فرانسه با مسلمانان کشمیر چیست/

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک روابط دیپلماتیک، اقتصادی و یا روابطی که بین ایران و هر کشوری از جمله هندوستان درحال شرف است نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر باشد.

جمعه 18 تیرماه “برهان وانی” رهبر 22 ساله حزب مجاهدین به ضرب گلوله در کشمیر کشته شد و همین موضوع سبب شد تا موجی از تظاهرات و اعتصابات گسترده را فرا گیرد روندی که دامنه تداوم درگیری و خشونت در را افزایش داد.

دستهای آلوده مردم را در کشمیر به جان هم انداخته اند/دولت هندوستان به وظیفه خود به درستی عمل نکرد/ ایران مانند حوادث فرانسه در قضیه کشمیر نیز ورود پیدا کند/سگهای هار پای اربابانشان را هم گاز می گیرند/ روابط اقتصادی نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر شود

پلیس هند که پیش‌تر برای دستگیری” برهان وانی” رهبر 22 ساله حزب مجاهدین 15 هزار دلار تعیین کرده بود پس از اطلاع از حضور وی در مراسم نماز جمعه موقعیت او را محاصره و وی را به همراه دو همراهش به قتل رساند.

دستهای آلوده مردم را در کشمیر به جان هم انداخته اند/دولت هندوستان به وظیفه خود به درستی عمل نکرد/ ایران مانند حوادث فرانسه در قضیه کشمیر نیز ورود پیدا کند/سگهای هار پای اربابانشان را هم گاز می گیرند/ روابط اقتصادی نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر شود

از همان روز یعنی شامگاه جمعه سه روز عزای عمومی در کشمیر برقرار شد و این روند تا به امروز ادامه دارد به گونه ای که نیروهای انتظامی هند از روز شنبه 19 تیرماه مجبور به اعلام حکومت نظامی در منطقه کشمیر شدند و تردد وسیله نقلیه عمومی را منع  کردند و بر اساس برخی اخبار ارتباط مردم از طریق تلفن همراه و اینترنت مسدود شده است.

دستهای آلوده مردم را در کشمیر به جان هم انداخته اند/دولت هندوستان به وظیفه خود به درستی عمل نکرد/ ایران مانند حوادث فرانسه در قضیه کشمیر نیز ورود پیدا کند/سگهای هار پای اربابانشان را هم گاز می گیرند/ روابط اقتصادی نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر شود

حضور گسترده مردم کشمیر در مراسم تشییع “برهان وانی” سبب شد تا سید علی شاه گیلانی و یاسین ملک از رهبران مسلمانان کشمیر از کشورهای اسلامی بخواهند تادر این راستا وارد عمل شوند زیرا دولت هند تا به امروز اقدام مثمر ثمری را در این راستا انجام نداده است.

دستهای آلوده مردم را در کشمیر به جان هم انداخته اند/دولت هندوستان به وظیفه خود به درستی عمل نکرد/ ایران مانند حوادث فرانسه در قضیه کشمیر نیز ورود پیدا کند/سگهای هار پای اربابانشان را هم گاز می گیرند/ روابط اقتصادی نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر شود

حال با توجه به اینکه کشمیر یکی از مناطق شیعه نشین جهان اسلام محسوب می شود خبرگزاری میزان در گفتگوی تفصیلی  با حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی ابعاد  حادثه کشمیر را مورد بررسی قرار داده است.

علی اصغری//

متن گفتگوی  گروه سیاسی خبرگزاری میزان با مجتبی ذوالنور به شرح زیر است:

خبرگزاری میزان: وضعیت مسلمانان در هند را چگونه ارزیابی می کنید؟

ذوالنور: مسلمانان در کنار سایر مذاهب ، ادیان و اقوام در هندوستان همواره از گذشته تا به امروز در کنار هم زندگی می کردند که قاعدتا و طبق روال معمول روابط حسنه ای بین آنها برقرار بوده است اما در مقاطعی روابط بین مسلمانان و غیر مسلمانان درهندوستان تحت تاثیرعواملی قرار گرفته که معمولا ریشه قومی داشته و با تحریک دستهای بیگانه رخ داده است که حادثه اخیر کشمیر یکی از این موارد محسوب می شود.

در گذشته تحریکات جریانات وابسته به  انگلیس در هندوستان بسیار تاثیرگذار بود به گونه ای که امروز هم متاسفانه اتاق فکرهای آنها و کمپانی های ثروت و خباثت که در منطقه جنگ نیابتی را به نفع نظام سلطه ایجاد کرده اند در جهت تفرقه در هند وارد عمل شده اند که در این میان حمله به مسلمانان وایجاد تنش بین مردم هند از جمله این موارد محسوب می شود.

خبرگزاری میزان: ارزیابی شما از نقش کشورهای غربی از جمله انگلیس در ایجاد تشنج در هندوستان و بخصوص کشمیر چیست؟

ذوالنور: متاسفانه طی دهه های اخیر غربی ها جنگی تمام قد را به نفع نظام سلطه در منطقه ایجاد کرده اند که دراین راستا گروه های تکفیری را تجهیز و آنها را وادار به قتل عام مردم و مسلمانان می کنند که این موضوع بدون شک در تشدید حوادث تاثیرگذار است که یکی از موارد آن حادثه کشمیر است.

با توجه به اینکه که کشمیر یکی ازقطب های شیعه هندوستان محسوب می شود عوامل غربی ودشمنان مسلمانان سعی می کنند در  این منطقه علیه شیعیان وارد عمل شوند و گروه های غیر مسلمان را علیه این قشر از مسلمانان تحریک کنند تا کمترین زمینه برای تحقق حقوق شهروندی برای مسلمانان بخصوص شیعیان در این منطقه فراهم نشود.

روندی که متاسفانه حادثه امروز کشمیر را رقم زده حاصل توطئه ای است که علیه مسلمانان در این منطقه صورت گرفته و امنیت آنها ذایل شده است تا کمترین حقوق شهروندی برای آنها باقی نماند.

دستهای آلوده ای امروز مسلمانان و غیر مسلمانان را در کشمیر به جان هم انداخته اند روندی که نا امنی را در این منطقه ایجاد کرده است.

علی اصغری//

خبرگزاری میزان:  چه راهکاری را برای ایجاد وحدت در این منطقه پیشنهاد می کنید؟

ذوالنور: در شرایط فعلی انتظار است که کشورهای اسلامی در خصوص مسائل رخ داده در منطقه کشمیر موضع شفاف و روشنی را اتخاذ کنند و از  حقوق مسلمانانی که در این حادثه ضایع شده است دفاع کنند و اجازه ندهند که با تحریک نظام سلطه و ایادی آنها مسلمان  کشی اتفاق بیافتد.

خبرگزاری میزان: نقش دولت هندوستان در حل بحران کشمیر را چقدر تاثیرگذار می دانید آیا دولتمردان هندی در خصوص این حادثه عملکرد درستی داشته اند؟

ذوالنور: انتظار می رود حاکمیت هندوستان و دولت هند نسبت به این موضوع مسئولیت پذیر باشد و وظایف خودش را در قبال شهروندان هندوستان بخصوص مسلمانان حادثه دیده درکشمیر انجام دهد و امنیت آنها را دایر کند.

دولت هندوستان باید حداقل حقوق شهروندی را در پناه حاکمیت برای مرم خود چه مسلمان و چه غیر مسلمان انجام دهد تا امنیت و آرامش دراین کشور برقرار شود.

دولت هندوستان در حادثه کشمیر به وظیفه خود به درستی عمل نکرد از این رو کشورهای مسلمان از  جمله ایران باید از آنها بخواهند که نسبت به این موضوع حساس باشند و به صورت جدی در راستای رسیدگی به وضعیت مردم کشمیر وارد عمل شوند.

خبرگزاری میزان: عملکرد جمهوری اسلامی ایران و بخصوص دستگاه دیپلماسی کشورمان را در حادثه کشمیر چگونه ارزیابی می کنید؟

ذوالنور: از دستگاه دیپلماسی و دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود که  حساسیت ویژه ای را در این موضوع به خرج دهند و با  حساس کردن بقیه کشورهای اسلامی در رفع تنازع درکشمیر ورود پیدا کنند و  حمایت مسلمانان در این زمینه را جلب کنند.

کشورهای مسلمان باید به گونه ای اعتراض خود را در قبال حادثه کشمیر اعلام کنند و مدیریتی را در این زمینه به کار بگیرند که سبب شود دولت هندوستان به انجام تعهدات خود در مقابل شهروندان که مسلمانان بخشی از آنها هستند وارد عمل شود.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای مسلمان جهان باید همانطور که در قضیه نفی اقدامات تروریستی در فرانسه وارد عمل شده است در قضیه کشمیر نیز ورود پیدا کند.

انتظار است اقای رئیس جمهور و دستگاه وزارت خارجه کشورمان همان گونه حادثه تروریستی فرانسه را محکوم کردند و نسبت به کودتای ترکیه بسیار پررنگ، پرتوان و شبانه روزی اقدام کردند نسبت به حادثه کشمیر نیز وارد عمل شوند و در این زمینه بی تفاوت نباشند.

خبرگزاری میزان: نظر شما پیرامون ارتباطات اتفاقات اخیر در فرانسه و حمایت آنها از گروه های تروریستی که امروز زمینه را برای آشوب در کشمیر محیا کرده است چیست؟

ذوالنور: دولت فرانسه به عنوان یکی از حامیان اصلی گروه های تکفیری نقش مهمی را بدون شک در  حوادثی که امروز درکشورهای مسلمان بخصوص کشمیر رخ می دهد ایفا کرده است از این رو بدون شک باید تاوان این موضوع را بدهد.

فرانسه دیروز بادکاشته و امروز طوفان درو می کند به معنای اینکه این مارهای گزنده وسمی داعش که امروز جهان اسلام را متشنج کرده اند در دامان غربی ها و مقامات آنها رشد کرده و با پشتیبانی آنها درست شدند و با حمایت آنها زنده اند که یکی از آنها فرانسه است.

گاهی سگهای هار پای اربابانشان را هم گاز می گیرند و امروز داعش پای ارباب خودش در فرانسه را که یکی از حامیان گروه های تکفیری است و تشنج را درکشورهای اسلامی رقم زده است گاز گرفته است از این رو ما باید به عنوان کشور اسلامی نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهیم.

خبرگزاری میزان: رسالت جمهوری اسلامی ایران درحل بحران کشمیر را چه مقدار ارزیابی می کنید؟

ذوالنور: انتظار می رود دولت جمهوری اسلامی ایران به مانند سرعت عمل در قضیه فرانسه به رسالت خود در موضوع کشمیر نیز عمل کند و به دقت در این راستا وارد عمل شود.

بدون شک زوایای موجود در حادثه کشمیر به دلیل اینکه مسلمانان و بخصوص شیعیان در این منطقه حاکم هستند برای ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو حفاظت و حمایت از مسلمانان امری واجب برای ایران محسوب می شود.

خبرگزاری میزان: مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال حادثه کشمیر چطور ارزیابی می کنید؟

ذوالنور: جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف به تناسب در موضوعاتی که به مسلمانان ارتباط پیدا کرده است ورود پیدا کرده که بدون شک در موضوع کشمیر نیز باید پررنگ تر وجدی تر باشد چون مسلمانان کشمیر تا به امروز از ما تقاضایی نداشتند اما ایران باید رسالتش را در حمایت از مسلمانان، محرومان، مستضعفان و شیعیان فراموش نکند و نقش خود را مانند گذشته در این زمینه ایفا کند.

بدون شک روابط دیپلماتیک، اقتصادی و یا روابطی که بین ایران و هر کشوری از جمله هندوستان درحال شرف است نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر باشد.

روابط بین الملل و حقوق متقابل کشورها مثل قطعات یک پازل هستند از این رو ما برای گذاشتن و پرکردن چند قطعه نمی توانیم بقیه قطعات را ناهماهنگ کنیم و دور بریزیم لذا توقع این است که در قضیه کشمیر با دقت و درایت بیشتری وارد عمل شویم.

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
	 خرید پستی دستگاه کباب ساز خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *