خانه / اخبار / خواندنی و دیدنی / کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! + تصاویر
مهره مار اصل
کالبدشکافی , درس کالبدشکافی , عکس کالبدشکافی , کالبدشکافی قورباغه

کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! + تصاویر

گاهی کتابهای درسی با موضوع جدیدی وارد نظام آموزشی می شود که این واحدهای درسی سود قابل توجهی به برخی ها می رساند که یکی از این واحدهای درسی کالبد شکافی حیوانات می باشد،هر ساله میلیون ها حیوان در مدارس راهنمایی، دبیرستان و کالج های سراسر جهان، تشریح و کالبدشکافی می شوند. پس از برش زدن حیوانات بدن آن ها را تشریح می کنند. از نظر بسیاری از کار شناسان، این کار نه تنها باعث از بین رفتن تعداد زیادی از حیوانات بی گناه می شود، بلکه به چرخهٔ طبیعت نیز آسیب وارد می کند.

قورباغه ها، قربانیان نخست کلاس های تشریح

کالبدشکافی

قورباغه ها یکی از رایج ترین حیواناتی هستند که در دبیرستان ها و مراحل پایین تر از دانشگاه تشریح و کالبدشکافی می شوند. از دیگر حیوانات مورد استفاده می توان به سگ ها، گربه ها، خوک ها، ماهی ها و خزندگانی مثل مار و کرم اشاره کرد.

تأمین حیوانات کلاس های کالبد شکافی یک تجارت پرسود برای برخی به شمار می رود. این افراد از این کار پول خوبی به جیب می زنند. آن ها با پرورش حیوانات مناسب این کار و فروش آن به مدارس درآمد کسب می کنند. تعدادی از حیوانات هم مستقیم از حیات وحش آورده و یا از شرکت های نگهداری از حیوانات خریده می شوند.

حتما بخوانید :   دستگیری یک پرسپولیسی با بازیگر زن مشهور

بنا بر این گزارش، بسیاری از این شرکت ها اجساد گربه های بسیاری را به مدارس می فروشند و ادعا می کنند که آن ها گربه های ولگردی بوده اند که جسد آن ها را از خیابان پیدا کرده اند. اما نکته تأسف برانگیز این است که بسیاری از این حیوانات با شیوه های غم انگیز و ناراحت کننده کشته می شوند.

یک فعال حقوق حیوانات ادعا می کند که حیوانات در اتاق گاز و یا تزریق فرمالدئید به فرمول HCHOکشته می شوند. با فرمالدئید بسیار سخت، رنج آور و همراه با سوزش باورنکردنی است. حیوانات پس از تزریق این مواد تا دقایقی طولانی با دست و پنجه نرم می کنند و سپس می میرند.

اثرات مخرب کلاس ها بر دانش آموزان

کالبدشکافی

کلاس های کالبد شکافی در دوره های دبیرستان و راهنمایی باعث می شود تا دانش آموزان بی رحم بار بیایند و تقدس زندگی برای آنان از بین برود. نتایج یک پژوهش نشان می دهد که بسیاری از دانش آموزان از تشریح بدن حیوانات خوششان نمی آید و حس عذاب وجدان و ناراحتی دارند. حتی این مسأله منجر می شود تا بسیاری از آن ها تحصیلات خود را در رشته های تجربی و علوم ادامه ندهند. این پژوهش نشان داد که بسیاری از آن ها دچار سنگدلی و بی رحمی در مواجهه با اطرافیان خود شده اند.

حتما بخوانید :   تعویض مدل موی ستاره های هالیوودی مشهور + عکس

لری ولف یک دانش آموز مخالف با کالبدشکافی حیوانات می گوید:وقتی راه های دیگری برای یادگیری هست چرا باید اول از همه برویم سر وقت کشتن حیوانات؟

اشلی کروت نیز که یک دانش آموز دبیرستانی است و به دلیل شرکت نکردن در این کلاس ها واحد درسی خود را مردود شده است، می گوید:دوست ندارم برای یادگیری ام حیوانات را عذاب دهم. در برخی ایالت های آمریکا از جمله ویرجینیا و کالیفرنیا قوانینی تصویب شده است که به دانش آموزان اجازه می دهد، در این کلاس ها شرکت نکنند.

کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! +

منبع : تابناک باتو
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای
خرید اینترنتی گن لاغری زیپی sculpting

مطلب پیشنهادی

غواصی بی حجاب بازیگر زن ایرانی - عکس

غواصی بی حجاب بازیگر زن ایرانی – عکس

غواصی بی حجاب بازیگر زن ایرانی – عکس به این پست امتیاز دهید. غواصی بی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *