کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! + تصاویر
Iran16 پنج شنبه 30 دی 1395

کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! + تصاویرکالبدشکافی , درس کالبدشکافی , عکس کالبدشکافی , کالبدشکافی قورباغه
قورباغه و موش ها یکی از رایج ترین حیواناتی هستند که در دبیرستان ها و مراحل پایین تر از دانشگاه تشریح و کالبدشکافی می شوند.

گاهی کتابهای درسی با موضوع وارد نظام آموزشی می شود که این واحدهای درسی سود قابل توجهی به برخی ها می رساند که یکی از این واحدهای درسی کالبد شکافی حیوانات می باشد،هر ساله میلیون ها حیوان در مدارس راهنمایی، دبیرستان و کالج های سراسر جهان، تشریح و کالبدشکافی می شوند. پس از برش زدن حیوانات بدن آن ها را تشریح می کنند. از نظر بسیاری از شناسان، این نه تنها باعث از بین رفتن تعداد زیادی از حیوانات بی گناه می شود، بلکه به چرخهٔ طبیعت نیز آسیب وارد می کند.

قورباغه ها، قربانیان نخست کلاس های تشریح

کالبدشکافی

قورباغه ها یکی از رایج ترین حیواناتی هستند که در دبیرستان ها و مراحل پایین تر از دانشگاه تشریح و کالبدشکافی می شوند. از دیگر حیوانات مورد استفاده می توان به ها، گربه ها، خوک ها، ماهی ها و خزندگانی مثل مار و کرم اشاره کرد.

تأمین حیوانات کلاس های کالبد شکافی یک تجارت پرسود برای برخی به شمار می رود. این افراد از این کار پول خوبی به جیب می زنند. آن ها با پرورش حیوانات مناسب این کار و فروش آن به مدارس درآمد کسب می کنند. تعدادی از حیوانات هم مستقیم از حیات وحش آورده و یا از شرکت های نگهداری از حیوانات خریده می شوند.

بنا بر این ، بسیاری از این شرکت ها اجساد گربه های بسیاری را به مدارس می فروشند و ادعا می کنند که آن ها گربه های ولگردی بوده اند که آن ها را از خیابان پیدا کرده اند. اما نکته تأسف برانگیز این است که بسیاری از این حیوانات با شیوه های غم انگیز و ناراحت کننده کشته می شوند.

یک فعال حقوق حیوانات ادعا می کند که حیوانات در اتاق گاز و یا تزریق فرمالدئید به فرمول HCHOکشته می شوند. با فرمالدئید بسیار سخت، رنج آور و همراه با سوزش باورنکردنی است. حیوانات پس از تزریق این مواد تا دقایقی طولانی با دست و پنجه نرم می کنند و سپس می میرند.

اثرات مخرب کلاس ها بر دانش آموزان

کالبدشکافی

کلاس های کالبد شکافی در دوره های دبیرستان و راهنمایی باعث می شود تا دانش آموزان بی رحم بار بیایند و تقدس برای آنان از بین برود. نتایج یک پژوهش نشان می دهد که بسیاری از دانش آموزان از تشریح بدن حیوانات خوششان نمی آید و حس عذاب وجدان و ناراحتی دارند. حتی این مسأله منجر می شود تا بسیاری از آن ها تحصیلات خود را در رشته های تجربی و علوم ادامه ندهند. این پژوهش نشان داد که بسیاری از آن ها دچار سنگدلی و بی رحمی در مواجهه با اطرافیان خود شده اند.

لری ولف یک دانش آموز مخالف با کالبدشکافی حیوانات می گوید:وقتی راه های دیگری برای یادگیری هست چرا باید اول از همه برویم سر وقت کشتن حیوانات؟

اشلی کروت نیز که یک دانش آموز دبیرستانی است و به دلیل شرکت نکردن در این کلاس ها واحد درسی خود را مردود شده است، می گوید:دوست ندارم برای یادگیری ام حیوانات را عذاب دهم. در برخی ایالت های آمریکا از جمله ویرجینیا و کالیفرنیا قوانینی تصویب شده است که به دانش آموزان اجازه می دهد، در این کلاس ها شرکت نکنند.

کالبدشکافی، چندش آورترین واحد درسی! + تصاویر

منبع : تابناک باتو
yamahdi

اللهم عجل لولیک الفرج

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر